Pomarańczowi pierwszy raz bez punktu. Porażka w Częstochowie

Wrzesińscy siatkarze nie sprostali spadkowiczowi z PlusLigi. W sobotnie wieczór ulegli pod Jasną Górą miejscowemu AZS-owi 0:3.

siatkówka 12 dni temu 0

Akademicy z Częstochowy w ostatnich meczach pokazali spory potencjał. Co prawda przegrali do zera z TSV Sanok w środowym Pucharze Polski, ale do tego pojedynku wystawili rezerwowy skład. Zgoła inaczej było przeciwko wrześnianom.

Zanim oba zespoły odbiły pierwszą piłkę, na halę w Częstochowie doszła informacja o porażce w Krakowie Ślepska Suwałki. W tej sytuacji APP Krispol, nic nie robiąc, wysunął się na pierwsze miejsce w tabeli I ligi. Jak się niebawem okazało, jedynie na półtora godziny.

Wrześnianie udanie weszli w mecz. W połowie pierwszego seta prowadzili trzema oczkami. Gospodarze doszli pomarańczowych bardzo szybko (14:14), ale zaraz potem zgubili trzy punkty. Od 19:17 siatkarzy APP Krispol dopadła niemoc. Dwa razy blokiem zatrzymany został Mateusz Jasiński i to akademicy objęli dwupunktowe prowadzenie. Seta atakiem z przechodzącej zakończył Sławomir Stolc.

Już na starcie drugiej partii wrześnianie stracili trzy piłki. Przy słabszej dyspozycji Marcina Iglewskiego, częstochowianie potrafili utrzymać taką różnicę do połowy tej odsłony. Trener Marian Kardas poprosił o przerwę przy 11:14, ale nie dała ona żadnych rezultatów. Gospodarze odjechali i tyle ich widziano.

Trzeci set przejdzie do historii wrzesińskiej siatkówki. Goście stracili pierwszych dziewięć piłek! Nadzieja zakiełkowała, gdy tę astronomiczną różnicę udało się zmniejszyć do czterech punktów (13:17). Okazał się jednak płonna. Ostatnie oczko pojedynku zdobył Daniel Szaniawski, a APP Krispol wracał z Częstochowy na tarczy.

I liga: AZS Częstochowa – APP Krispol Września 3:0 (22, 15, 16)

I set: 4:3, 6:8, 10:12, 14:16, 20:19, 25:22

II set: 4:1, 8:6, 12:10, 16:12, 20:14, 25:15

III set: 4:0, 8:0, 12:2, 16:8, 20:14, 25:16

AZS Częstochowa: Szczurek, Krzysiek, Bućko, Stolc, Siwicki, Szaniawski i Koziura (libero)

APP Krispol: Iglewski, Antosik, Jasiński, Dobosz, Maćkowiak, Kaźmierczak i Wroniecki (libero) oraz Pasiński, Napiórkowski, Troczyński, Narowski, Pachocki