Pomarańczowi idą za ciosem. Pucharowe zwycięstwo pod Jasną Górą

W IV rundzie Pucharu Polski wrzesińscy siatkarze zmierzyli się w Częstochowie z tamtejszym Norwidem. W środę wieczorem  gładko i w eksperymentalnym składzie ograli gospodarzy.

siatkówka 23 dni temu 0

Miejscowi rzucili do boju swoją wyjściową szóstkę. Trener Marian Kardas pozostawił w kwadracie Marcina Iglewskiego, Mateusza Jasińskiego i Wojciecha Kaźmierczaka. Mimo to pomarańczowi udanie weszli w mecz, szybko obejmując czteropunktowe prowadzenie (5:1). Taką też przewagę dowieźli do końca otwierającego seta. Partię zakończył skutecznym atakiem Artur Pasiński.

Początek drugiej odsłony był bardziej wyrównany. Wrześnianie prowadzili, ale jednym, dwoma punktami. Różnica wzrosła do pięciu piłek po pajpie Damiana Dobosza i zabiciu przechodzącej przez Jędrzeja Maćkowiaka (16:11). I choć gospodarze złapali kontakt (17:19), to nasi siatkarze nie dali sobie wydrzeć i tej partii, którą skończył Patryk Napiórkowski.

W trzecim secie, podobnie jak w meczu ligowym ze Ślepskiem, pomarańczowi szybko objęli wyraźne prowadzenie (9:4). Tym razem nie pozwolili na odrodzenie się rywala. W końcówce dominowali już na parkiecie, zdobywając siedem z dziewięciu ostatnich piłek. Mecz z pajpa zamknął Dobosz.

PP: Norwid Częstochowa – APP Krispol Września 0:3 (21, 22, 16)

I set: 1:4, 4:8, 9:12, 12:16, 16:20, 21:25

II set: 3:4, 6:8, 11:12, 11:16, 17:20, 22:25

III set: 2:4, 4:8, 6:12, 9:16, 15:20, 16:25

APP Krispol: Napiórkowski, Antosik, Dobosz, Pasiński, Narowski, Maćkowiak i Wroniecki (libero) oraz Pachocki

Nie znamy rywala dla naszych siatkarzy w V rundzie. W momencie zamieszczania tego artykułu mecze potencjalnych przeciwników jeszcze trwały. Zmierzymy się ze zwycięzcą meczu Aqua Zdrój Wałbrzych – TSV Sanok. Jeżeli wygrają wałbrzyszanie, czeka nas wyjazd na Dolny Śląsk 20 grudnia. Jeżeli triumfować będą siatkarze z Sanoka, to my będziemy gospodarzem meczu V rundy w tym samym terminie.Właśnie (19:55) zakończył się mecz w Wałbrzychu. Wygrali gospodarze 3:0 i to tam przyjdzie nam walczyć w kolejnej rundzie. Ponieważ mecz ligowy APP Krispol gra w Wałbrzychu 9 grudnia, być może nasz klub wystąpi z prośbą do rywali, aby Puchar Polski zagrać w niedzielę 10 grudnia.