Policjanci skatowali mężczyznę za przekleństwa i „nieposłuszeństwo”. Policja odpowiada: opublikujemy nagrania z monitoringu!

Wrzesińscy funkcjonariusze mają swój sposób na wulgarne słowa: gazem po oczach i pobicie na komendzie.

na sygnale 16:09 03-08-20170 166

Tomasz Juszczak, 32-letni wrześnianin twierdzi, że 30 lipca został pobity przez funkcjonariuszy w czasie przesłuchania na Komendzie Powiatowej Policji we Wrześni. Dzisiaj na łamach "Wiadomości Wrzesińskich" opisaliśmy jego przeżycia.   

– Na komendzie posadzili mnie skutego na krześle. Dali gazem po oczach. Poleciał kop w twarz. Padłem na podłogę, poleciał następny kop w głowę. Podnieśli mnie na krzesło i zaczęli uderzać po twarzy „z liścia”. Po którymś uderzeniu padłem na podłogę i chyba zostałem znowu kopnięty w głowę, bo straciłem przytomność. Gdy się ocknąłem, zaczęli uderzać bokami moich kolan. To był taki niemiłosierny ból. Kolana napuchły jak bulwy. Zacząłem krzyczeć, że mam trójkę dzieci, dopiero wtedy przestali mnie bić. Byłem cały zakrwawiony, po podłodze lała się krew – relacjonował pan Tomasz.

Dzisiaj Komenda Powiatowa Policji we Wrześni przesłała nam oświadczenie:

Oświadczenie: W odniesieniu do publikacji prasowych na temat wypowiedzi Tomasz J. zatrzymanego przez policjantów po popełnieniu przestępstwa.

W związku z publikacją materiału prasowego w którym Tomasz J. udziela wypowiedzi, że został rzekomo pobity przez wrzesińskich policjantów, którzy przeprowadzali interwencję oraz dokonali zatrzymania Tomasza J. za popełnienie przestępstwa, informujemy, że policja jest w posiadaniu materiału filmowego, który nie potwierdza wersji wydarzeń podawanej przez podejrzanego. Biorąc pod uwagę te fakty wrzesińska Policja wystąpiła z wnioskiem do Prokuratury o wyrażenie zgody na opublikowanie i podanie do publicznej informacji przedmiotowego materiału filmowego. Zostanie on opublikowany w możliwie najkrótszym terminie.

Skontaktowaliśmy się z Tomaszem Juszczakiem, który po konsultacji ze swoim pełnomocnikiem stwierdził, że:

Policja na obecnym etapie postępowania nie ma prawa udostępniać takich nagrań.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

16:09 03-08-2017