Pogrom w Orzechowie. Sparta-Sklejka nieoczekiwanie deklasuje Zryw Dąbie

Takiego zwycięstwa w Orzechowie nikt się nie spodziewał. W niedzielne popołudnie piłkarze Sparty-Sklejki bliscy byli zakończenia pojedynku ze Zrywem Dąbie dwucyfrowym wynikiem.

piłka nożna 14:29 11-06-20190 0

Miejscowi prowadzenie w meczu ze Zrywem objęli już w 2. min. Po uderzeniu Łukasza Szewczyka z rzutu wolnego piłka odbijając się od muru znalazła drogę do bramki Zrywu. W 16. min było już 2:0. Po podaniu Kornela Witczaka bramkarza Dąbia w sytuacji sam na sam przelobował Michał Pawlak. Po upływie pół godziny gry orzechowianie zaliczyli kolejne trafienie. Karol Oczkowski wyłożył piłkę Robertowi Szymczakowi, który uderzając ją z 11. metrów nie miał problemu z umieszczeniem jej w bramce gości. Jeszcze przed przerwą piłka po strzale Oczkowskiego trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Gości w pierwszej części gry stać było tylko na dwa nieudane uderzenia piłki z dystansu.

Po przerwie gracze z Dąbia mieli nadzieję na odrobienie strat rzucając się zdecydowanie do ataku. Kontra przeprowadzona przez orzechowian w 55. min mocno ostudziła ich zapał. Po podaniu Arkadiusza Barczaka celne trafienie na 4:0 zaliczył Pawlak. Od tego momentu gracze Zrywu przestali walczyć, zdecydowanie zresztą opadając z sił. Gospodarze wobec słabości przeciwnika w następnym fragmencie gry okazali się bezlitośni, zdobywając jeszcze cztery kolejne gole. Na listę strzelców kolejno wpisywał się Oczkowski, Pawlak, Oczkowski, Witczak i Pawlak.

Sparta-Sklejka Orzechowo zagrała w składzie: Lewandowski (80. Rybka) – Kozłowski (65. Krygier), Sypniewski, Barczak, Przybył (75. P. Andrzejewski) – Szymczak, Zbierski, Szewczyk (75. Kałużniczak), Pawlak, Witczak – Oczkowski

Klasa okręgowa, Sparta-Sklejka Orzechowo – Zryw Dąbie 9:0 (3:0)

14:29 11-06-2019