Podróże do granic. Spotkanie z Robertem Czerniakiem

W Nekielskim Ośrodku Kultury w niedzielę odbędzie się spotkanie z Robertem Czerniakiem połączone z promocją książki. Początek o godzinie 16.00.

kultura 10 miesięcy temu 0

"Podróże do granic" podróżnik napisał wspólnie z synem Joachimem. – Wydarzenia z ostatnich lat, w jakich dane nam było uczestniczyć należały do niezwykle burzliwych – opowiada autor. – Były to dwie, trwające po kilka miesięcy podróże do Ameryki Łacińskiej, które zostały przerwane chorobą nowotworową i porażeniem w rdzeniu kręgowym dziewiętnastoletniego chłopaka. Dzięki wyjątkowemu szczęściu, żelaznej sile woli i tysiącom godzin rehabilitacji, młodzieniec ozdrowiał, i wziął udział w kolejnych wyprawach; tym razem przez Polskę i po Australii. Do napisania książki namówili nas przyjaciele. Tekst opowieści powstawał przez trzy lata, a oprócz zdjęć zamieściliśmy w książce ilustracje dwóch obiecujących artystek. Publikując naszą historię chcieliśmy przypomnieć bardzo proste przesłanie, że: to w jaki sposób może potoczyć się życie zależy wyłącznie od nas.

Robert Czerniak do Nekli przyjedzie na zaproszenie Nekielskiego Stowarzyszenia Kulturalnego oraz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, koło Nekla.

Thumb barelkowska   1

Karolina Barełkowska

10 miesięcy temu 0