Płonie las w Sokołowie. Sytuacja wstępnie opanowana

W Sokołowie trwa akcja gaśnicza. 

na sygnale 14:24 06-08-20199 15

Obecne susze sprzyjają pożarom. Niedawno w Grabowie Królewskim spłonęło kilkaset balotów słomy, a w gminie Kołaczkowo strażacy mieli pełne ręce roboty przez całą dobę

Dziś w ogniu stanął las w Sokołowie. Akcja gaśnicza trwa. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że przynajmniej za część letnich pożarów odpowiedzialne są osoby wypalające trawy w nadziei, że w ten sposób użyźnią glebę. Przypominamy, że ta metoda jest nie tylko nieskuteczna, ale przede wszystkim niezwykle niebezpieczna! Ogień to żywioł trudny do opanowania, zwłaszcza, kiedy wszystko wokół jest wysuszone.

Aktualizacja, 15:08

Na miejscu działa 10 jednostek straży pożarnej, a jedenasta jedzie z Gniezna, dowożąc więcej wody. Ogień jest wstępnie opanowany; pożar nie rozprzestrzenia się dalej. 

Aktualizacja, 15:45

Uzupełniliśmy artykuł o fotorelację naszego reportera Filipa Biernata

Aktualizacja, 7.08, 6:44

W akcji wzięło udział 21 zastępów straży pożarnej, w tym 15 jednostek gaśniczych. Akcja wciąż trwa – dwie jednostki są na miejscu i pilnują pogorzeliska, aby zareagować natychmiast, gdyby to znów zajęło się ogniem. Dwóch zrzutów wody dokonał też samolot PZL M18 Dromader z Nadleśnictwa Czerniejewo. Nasz czytelnik uchwycił go na filmie. 

Fot. Czytelniczka
Fot. Staś Wojciechowski
Pożar jest widoczny z Wrześni. Fot. Czytelnik

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

14:24 06-08-2019