Płomień przegrywa z liderem. Pojedynek z Polonusem rozstrzygnięty został już praktycznie do przerwy

Żadnej niespodzianki w pojedynku z przewodzącym w tabeli Polonusem Kazimierz Biskupi nie byli w stanie zafundować swoim kibicom gracze Płomienia. Goście mecz praktycznie rozstrzygnęli już trzema trafieniami do przerwy.

piłka nożna miesiąca temu 0

Na początku spotkania dużą szansę na otwarcie wyniku dla neklan miał Norbert Szklarz, który uderzając futbolówkę z bliska trafił jednak w obrońcę Polonusa. Po zagraniu długiej piłki przez gracza gości w 5. min bardzo poważny błąd popełnił środkowy obrońca Płomienia. Pozwoliło to napastnikowi Polonusa umieścić piłkę w bramce po strzale po koźle z 16. metrów. Pięć minut później było już 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafienie samobójcze zaliczył wówczas Patryk Maciejewski. W 30. min przyjezdni zdobyli trzeciego gola. Po prostopadłym podaniu ze środka pola zawodnik Polonusa wygrał pojedynek sam na sam z Krystianem Dzwoniarkiewiczem. Neklanie o zdobycie gola do przerwy mogli pokusić się dwukrotnie. Po uderzeniu Bartłomieja Figasa z rzutu wolnego futbolówka nieznacznie przeszła obok spojenia słupka z poprzeczką, a po dograniu Kamila Będzieszaka wzdłuż bramki Łukasz Wojciuszkiewicz okazał się minimalnie spóźniony.

Po przerwie przyjezdni nie forsowali tempa, starali się kontrolować przebieg meczu. Gospodarze niczego wielkiego nie mogli wskórać. W 70. min czerwoną kartką ukarany został wpuszczony kilka minut wcześniej na boisko Dawid Walkowiak i neklanie musieli grać w osłabieniu. W 78. min Płomień zaliczył honorowe trafienie. Po długim zagraniu Figasa w polu karnym sfaulowany został Kazimierz Konieczka. Przyznaną za to przewinienie jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Maciejewski.

- Trzeba przyznać, że przeciwnik był odrobinę lepszy od nas. Bramki padły po naszych ewidentnych błędach. Zupełnie niepotrzebna była czerwona kartka Dawida Walkowiaka. Gra w osłabieniu nie pozwolił nam już nawiązać walki – oceniał trener Bartłomiej Figas.

Płomień zagrał w składzie: Dzwoniarkiewicz - Maciejewski, Grzegorczyk, Figas, M. Walkowiak – Depczyński (82. Siejak), Brzychcy (70. Konieczka), Będzieszak, Stankowski (55. D. Walkowiak), Szklarz – Wojciuszkiewicz (60. Wojciński)

Klasa okręgowa, Płomień Nekla – polonus Kazimierz Biskupi 1:3 (0:3)