Plaża Wrze za nami. Kolejny udany turniej zorganizowany we Wrześni

Piąta edycja turnieju siatkówki plażowej Plaża Wrze za nami. Tym razem wielki sukces organizacyjny nie został poparty sukcesem sportowym. Żadnej z wrzesińskich par nie udało się zająć miejsca na podium.

siatkówka 07:07 13-08-20191 2

Przez dwa dni oprócz satysfakcji walczono o nagrody rzeczowe, których pula wyniosła 10 tys. złotych. Zgodnie z planem turniejową rywalizację rozpoczęto w minioną sobotę rano od turnieju pań i turnieju kwalifikacyjnego mężczyzn. Z 48 dopuszczonych do rywalizacji par męskich dwie nie pojawiły się we Wrześni. W pozostałych kategoriach startował komplet zgłoszonych drużyn. 

Wśród pań trzem startującym wrzesińskim parom: Iga SrokaMaria Chudzińska, Emily ĆwiokMaria Owczarczak i Karolina RakowskaKlaudia Chudzińska nie udało przebić się przez eliminacje. Końcowy sukces odniosła poznańska para Justyna KozłowskaMonika Gajtowska.

Klasyfikacja końcowa pań

1.Justyna Kozłowska/Monika Gajtkowska (Poznań)

2.Anna Urych-Turska/Sylwia Kwaśnik (Poznań)

3.Klaudia Prządka/Kamila Płaczek (Kościan/Janków Przygodzki)

4.Urszula Bogacz/Jagoda Radzewicz (Kołobrzeg/Gorzów Wlkp.)

W turnieju męskim, którego poziom okazał się najwyższy z dotychczasowych startowały trzy duety z wrześnianami w składzie: Karol Szlecht Błażej Szubstarski, Jakub WięcekAdam Józefczak i Tomasz KoteckiPrzemysław Lisiecki. Tylko tym ostatnim udało się awansować do niedzielnej rywalizacji ośmiu najlepszych par, by ostatecznie zostać sklasyfikowanym na miejscu V-VI. Zwycięstwo przypadło poznańskiej parze Marcin SzczechowiczKamil Radzikowski.

Klasyfikacja końcowa panów

1.Marcin Szczechowicz/Kamil Radzikowski (Poznań)

2.Adam Sobstyl/Igor Ciemachowski (Czarnków)

3.Filip Troczyński/Błażej Szymczak (Kalisz)

4.Michał Muszyński/Damian Nowak (Wilczyn)

W niedzielę rano do rywalizacji mikstów zgłosiło się aż 48 par. Zawody w tej kategorii trwały do późnego wieczora. Zwycięstwo odniosła słupecka para Justyna KozłowskaDamian Marcjan.

Klasyfikacja końcowa mikstów

1.Justyna Kozłowska/Damian Marcjan (Słupca)

2.Sandra Banach/Mateusz Bury (Wrocław)

3.Kamila Płaczek/Mateusz Muszyński (Janków Przygodzki/Wilczyn)

4.Monika Gajtkowska/Tomasz Kotecki (Poznań/Września)

W kategorii oldbojów +80 rywalizowało 16 par. Wrzesińskiemu duetowi Piotr SzadyPrzemysław Motyl nie udało się dostać do grona czołowych drużyn. Sukces odniosła para ze Świnoujścia Robert WalczakIreneusz Kruk.

Klasyfikacja końcowa oldbojów +80

1.Robert Walczak/Ireneusz Kruk (Świnoujście)

2.Jarosław Kaczmarek/Krzysztof Witczak (Miłosław)

3.Radosław Janek/Paweł Dżyga (Zielona Góra)

4.Andrzej Jaroni/Przemysław Zborowski (Świnoujście)

- Wszystko wyszło tak jak sobie wymarzyliśmy, łącznie z pogodą. Wieczorem na spotkaniu integracyjnym gościliśmy rekordową, ponad 100-osobową ekipę uczestników turnieju. Cieszy, że tak wielki turniej daliśmy radę sprawnie przeprowadzić i zmieścić się w ramach czasowych. Wysłuchaliśmy wielu pozytywnych komentarzy uczestników na temat turnieju. Cieszy również, że się rozwijamy, pojawiły się pary, których dotychczas u nas jeszcze nigdy nie było. Min. ze Świnoujścia, Kołobrzegu, Warszawy, Zielonej Góry, Wrocławia, Torunia i Kędzierzyna Koźla. Zyskujemy na popularności, przyjeżdżają do nas drużyny z całej Polski. Poziom sportowy, zwłaszcza w kategorii panów, zdecydowanie się podniósł. W tym roku uczestnicy za sukces śmiało mogli uznać awans do najlepszej ósemki. Martwi, że nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich chętnych. Będzie to kolejne wyzwanie przed organizacją turnieju w przyszłym roku – o przeprowadzonej imprezie mówił wiceprezes Stowarzyszenia Volley Września Karol Szlecht.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

07:07 13-08-2019