Plaża Wrze już w najbliższą sobotę na boiskach WOS-R

W najbliższą sobotę i niedzielę we Wrześni rozegrany zostanie turniej siatkówki plażowej Plaża Wrze. O olbrzymim zainteresowaniu imprezą może świadczyć chociażby to, że turniejowe miejsca zapełniły się dosłownie w ciągu pięciu minut od ogłoszenia zapisów.

siatkówka 08:54 08-08-20190 0

Organizowany przez Stowarzyszenie Volley Września turniej rozegrany zostanie w dniach 10-11.08.2019 r. na boiskach Wrzesińskich Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych przy ulicy gnieźnieńskiej. Rywalizacja przeprowadzona zostanie w czterech kategoriach. W sobotę przeprowadzony zostanie turniej eliminacyjny mężczyzn oraz turniej kobiet. W kategorii panów wystartuje 48 par. Do rywalizacji pań dopuszczono natomiast 24 duety. Osiem najlepszych duetów męskich przystąpi do fazy finałowej turnieju w niedzielę. Od porannych godzin w niedzielę rozpocznie się także turniej oldbojów i mikstów. W kategorii oldbojów wystąpi 16 par. W turnieju mikstów, do którego zapisywać się będzie można tuż przed rozpoczęciem zawodów przewiduje się udział około 40 par.

- W tym roku mamy rekordową frekwencję podczas turnieju. Wśród par męskich mieliśmy tyle zgłoszeń, że postanowiliśmy zwiększyć liczbę uczestników z planowanych 32 par do 48. Z roku na rok stajemy się coraz bardziej turniejem ogólnopolskim. Do piątej już edycji naszej imprezy zgłosiło się wiele drużyn spoza Wielkopolski. Finał rywalizacji kobiet przewidujemy na sobotę ok. godziny 17.00. Finał mężczyzn rozegrany zostanie natomiast w niedzielę ok. godziny 14.00. Oldboje i pary mieszane rywalizować będą pewnie do samego wieczora w niedzielę – przedstawiał wiceprezes Stowarzyszenia Volley Września Karol Szlecht.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

08:54 08-08-2019