PKS zaparkował autobus, aby wyjechać z Wrześni z jednym punktem

Sobotnia kolejka definitywnie przekreśliła szansę Victorii na awans do III ligi. Zieloni zaledwie zremisowali z PKS Racot, a Centra Ostrów Wlk. wygrała swój mecz w Kępnie.

piłka nożna 5 miesięcy temu 1

Trybuny stadionu przy Kosynierów świeciły pustakami. Pod koniec pierwszej połowy naliczyliśmy zaledwie 120 kibiców. Powód tak niskiej frekwencji był jeden: nikt już nie wierzył w wygranie IV ligi.

Obrońcy gości nie mieli problemów  przerywaniem akcji wrześnian

Fani jednak liczyli, pamiętając ubiegłoroczny pogrom rywali z Racota 11:2, że wrześnianie z łatwością pokonają przeciwników. Zawiedli się raz jeszcze. Trzeba jednak wiedzieć, że drużyna trenera Andrzeja Ostańskiego do meczu przystąpiła mocno osłabiona.

Kibiców na wale także przerzedziło

O pierwszej połowie można jedynie powiedzieć, że się odbyła. Victoria, za sprawą debiutującego w wyjściowym składzie 17-letniego Mikołaj Jankowskiego, oddała zaledwie jeden celny strzał. Goście jedynie pudłowali, choć trzeba przyznać, że to oni mieli jedyną bramkową sytuację.

Laga do przodu i problem z głowy

W drugiej odsłonie stało się to, co większość fanów wieszczyła w przerwie. Wrześnianie zaatakowali bardziej zdecydowanie, a PKS, zgodnie ze swoją nazwą, „zaparkował w polu karnym autobus”.

Rywale nie rezygnowali, z rzadkich, bo rzadkich, ale jednak groźnych kontr. W 51. min trafili w spojenie słupka z poprzeczką, chwilę później z ciężkiej sytuacji gospodarzy uratował Tobiasz Nowicki, ale w 60. min nasz bramkarz był już bezradny. Po rzucie rożnym i mały zamieszaniu do piłki w polu karnym dopadł Piotr Turkowiak i plasowanym strzałem znalazł dla piłki drogę do siatki.

W 69. min Victoria wyrównała. Bramkę po klasycznym centrostrzale zdobył Dawid Kierzek.

Dawid Kierzek w starciu z obrońcą PKS-u

Przez kolejne minuty napór na bramkę rywali trwał, ale gole już nie padły. Najlepszą okazję miał tuż przed końcem meczu Szymon Krawczyński, ale po raz drugi w tej połowie, będąc kilka metrów przed bramkę, niezbyt czysto trafił głową piłkę i piętnastoletni bramkarz gości futbolówkę zdołał sparować.

Paweł Lisiecki w 87. min opuścił boisko po czerwonej kartce

Victoria kończyła mecz w dziesiątkę. W ciągu dwóch minut dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył Paweł Lisiecki.

IV liga: Victoria Września – PKS Racot 1:1 (0:0)

0:1 Piotr Turkowski (60.)

1:1 Dawid Kierzek (69.)

Victoria: T. Nowicki – Łabędzki, Lisiecki, B. Nowicki, Budasz (61. Juchacz) – Kujawa (75. Udoudo), Kruszyński, Krawczyński, Kierzek, Goździaszek – Jankowski (61. Matuszak)