Pijany motorowerzysta uciekał przed policją

Wrzesińscy policjanci zatrzymali po krótkim pościgu kierującego motorowerem. Jak się okazało, 43-latek uciekał przed funkcjonariuszami, ponieważ jechał na podwójnym gazie. Jednak to nie był jedyny powód ucieczki.

na sygnale rok temu 3

Do zdarzenia doszło  16lipca. Kilka minut przed godziną dziewiątą rano mundurowi na ul. Wojska Polskiego we Wrześni zauważyli motorowerzystę. Zwrócili na niego uwagę, bo jednoślad poruszał się bardzo chwiejnym torem jazdy

Funkcjonariusze dali mu sygnał do zatrzymania. Kierowca nie zareagował i chcąc uniknąć kontroli zaczął uciekać Szosą Witkowską. Następnie skręcił w ogródki działkowe. W pewnym momencie nie mógł utrzymać równowagi na motorowerze. Przewrócił się, a zaraz potem zaczął uciekać pieszo. Nie zdołał jednak wymknąć się policjantom. 

Okazało się, że 43-letni wrześnianin znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. Miał blisko dwa i pół promila. Na dodatek mężczyzna miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych. Wrześnianinowi grozi do pięciu lat więzienia.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

rok temu 3