Pierwszy wiosenny komplet punktów Płomienia, neklanie wygrywają w wyjazdowym pojedynku z Polonią Golina

Gracze Płomienia zaliczyli niezwykle ważne zwycięstwo z Polonią Golina. Dzięki zdobyciu kompletu punktów neklanie odrobili straty do grupy drużyn walczących o utrzymanie w lidze.

piłka nożna rok temu 0

Lepiej meczu jak na boisku w Golinie nie można było zacząć. Już w 2. min neklanie objęli prowadzenie. Po wrzucie z autu piłkę w pole karne zagrał Patryk Maciejewski, a korzystający z nieporozumienia obrońcy Goliny z bramkarzem Norbert Szklarz umieścił futbolówkę w siatce. W dalszej części spotkania gospodarze atakowali, a gracze Płomienia próbowali wyprowadzać kontry. Po jednej z nich neklanie bliscy byli podwyższenia rezultatu, ale po podaniu Kacpra Budasza dobrze przyjąć futbolówki nie udało się Kamilowi Będzieszakowi. W 33. min po wykorzystaniu sytuacji sam na sam z bramkarzem Polonii Będzieszak wpisał się jednak na listę strzelców. Cztery minuty później gospodarze zdobyli kontaktowego gola po dograniu piłki wzdłuż bramki i trafieniu z bliska.

Polonia Golina - Płomień Nekla 2:3

 

Rzut wolny dla Płomienia. Niewykorzystany

Po przerwie Polonia zdecydowanie zaatakowała chcąc jak najszybciej odrobić straty. Kontratak neklan przeprowadzony w 54. min przyniósł im podwyższenie rezultatu na 3:1. Po dograniu Będzieszaka trafienie z bliska zaliczył Budasz. W 80. min po faulu Artura Grzegorczyka miejscowi na gola zamienili przyznany im rzut karny odzyskując nadzieję na osiągnięcie korzystnego wyniku. 

Rzut karny dla Polonii Golina i 2:3 

Gracze Płomienia w końcówce spotkania znaleźli się w sporych opałach. Na koniec doliczonego czasu gry arbiter niespodziewanie postanowił uszczęśliwić gospodarzy przyznając im rzut wolny z 17. metrów. Na szczęście dla neklan futbolówka zamiast do siatki trafiła w mur.

A tak piłkarze nekielskiej gieksy cieszyli się z trzech punktów

Płomień Nekla zagrał w składzie: K. Dzwoniarkiewicz -Dworniczak, Bagrowski, Grzegorczyk, Trybuła - Brzychcy (70. Siewert), Budasz, Depczyński - Maciejewski (77.Wojciński), Będzieszak (75. M. Dzwoniarkiewicz), Szklarz (89. Konieczka)

Klasa okręgowa, Polonia Golina – Płomień Nekla 2:3 (1:2) 

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

rok temu 0