Pierwszy mecz dla akademików. Pomarańczowi nie składają broni

APP Krispol przegrał w sobotni wieczór w Częstochowie inauguracyjny pojedynek półfinału I ligi. Wielka szkoda, że nasi siatkarze nie wykorzystali w pierwszej odsłonie piłki setowej.

siatkówka 4 miesiące temu 6

Czwarte miejsce po zakończeniu rundy zasadniczej powodowało, że znaleźliśmy się w jednej połówce tabeli play-off z liderem I ligi AZS-em Częstochowa. Z góry było wiadomo, że pojedynek z zespołem, który zanotował 15 kolejnych zwycięstw, będzie wielkim wyzwaniem.

W pierwszym secie cały czas goniliśmy akademików, którzy w pewnym momencie prowadzili już czterema punktami. Złapaliśmy ich w samej końcówce po pajpie Damiana Dobosza. Ten sam zawodnik swoim blokiem wyprowadził nas na 22:21. Po chwili mieliśmy piłkę setową, ale flot Wojciecha Kaźmierczaka wylądował w siatce.

Od tego momentu obserwowaliśmy zupełnie innych pomarańczowych. Tak jakby w jednak chwili uszło z nich powietrze. Drugą i trzecią partię zagrali słabo. Krzysztof Antosik rozgrywał zdecydowanie gorzej niż w Nysie, a nasze problemy ze skończeniem akcji na skrzydłach napędzały gospodarzy.

Najlepiej z naszych siatkarzy zaprezentowali się Michał Wroniecki oraz Mateusz Jasiński i Kaźmierczak, ci ostatni głównie w pierwszych dwóch setach. Pretensji nie można było mieć także do Tomasza Narowskiego, który od końca drugiej partii zastąpił na środku Jędrzeja Maćkowiaka.

Po długiej przerwie wrócił na parkiet Marcin Iglewski, który dwukrotnie i na krótko, zmieniał nieskutecznego Patryka Napiórkowskiego.

Porażkę wrześnianie muszą sobie odbić za tydzień we Wrześni. Muszą wygrać, aby raz jeszcze - już na decydujący mecz - wrócić do Częstochowy.