Pierwszy krok ku medalowi. Pomarańczowi rozbili Lechię na jej parkiecie!

Wrzesińscy siatkarze pewnie wygrali pierwsze starcie w wojnie o trzecie miejsce w I lidze. W czwartek wieczorem zaprezentowali w Tomaszowie Mazowieckim mądrą i skuteczną siatkówkę.

siatkówka 19:50 11-04-20190 8

Lechia mierzyła wysoko, bardzo wysoko. Klubowi, który zdecydowanie wygrał rundę zasadniczą, marzył się awans, to też gra o trzecie miejsce poczytywał jako porażkę. W tym swojej szansy upatrywali pomarańczowi. Kibice wrzesińscy wierzyli, że przynajmniej w sferze psychiki APP Krispol będzie mocniejszy. Pierwszy mecz potwierdził tę teorię.

Inauguracyjny set miał dziwny przebieg. Pomarańczowi prowadzili 2:1 i od tego momentu stracili pięć piłek. Na kolejne prowadzenie podopieczni trenera Mariana Kardasa wyszli dopiero przy 21:20, pierwsi otrzymali szansę zakończenia partii i za drugą próbą to im się udało.

O ile w pierwszej odsłonie zespoły zdobywały piłki seriami, to w drugiej gra długo toczyła się punkt za punkt. Dwa oczka przewagi wywalczyli krispolowcy dopiero przy 10:8. Potem wolno, ale systematycznie powiększali różnicę (13:10, 15:11, 19:14). Wydawało się, że set łatwo padnie naszym łupem. Nic z tych rzeczy. Gospodarze dopadli pomarańczowych przy 22:22 i trener Kardas ratował się czasem. Przyszło grać na przewagi, ale to my straszyliśmy piłkami setowymi. Przy szóstej udało się zdobyć koronny punkt.

Przełomowy moment trzeciej odsłony miał miejsce na samym jej początku. Gospodarze prowadzili 3:2 i stracili cztery kolejne piki. Zdobytą raz przewagę nasi siatkarze potrafili utrzymać do samego końca. Równo ze zdobyciem 25 punktu zaprezentowali taniec zwycięstwa. Tytuł MVP zdobył Filip Frankowski, ale świetny mecz rozegrali wszyscy nasi siatkarze.

Było się czym cieszyć, bo plan minimum eskapady do Tomaszowa został wykonany już w pierwszym meczu. Czekamy teraz na drugi, który rozpocznie się jutro, w piątek, 12 kwietnia o 18.00.

Lechia Tomaszów Maz. - APP Krispol 0:3 (23, 30, 21)

I set: 4:2, 8:6, 12:10, 16:14, 20:19, 23:25

II set: 4:3, 7:8, 10:12, 12:16, 17:20, 24:25, 27:28, 30:32

III set: 3:4, 4:8, 9:12, 14:16, 17:20, 21:25

APP Krispol: Lipiński (1 pkt), Wierzbicki (14), Narowski (7), Kaźmierczak (5), Frankowski (18), Jóźwik (16) i Kuś (libero) oraz Lorenc, Troczyński

19:50 11-04-2019