Pierwsza wygrana Orlika. Miłosławianie z wyprzedzeniem zainaugurowali rozgrywki wiosenne

W miniony weekend jako pierwsi z drużyn A klasowych o ligowe punkty walczyli gracze Orlika. Miłosławianie pewnie pokonali nastawionych tylko na bronienie się zawodników ZKS Zagórów.

piłka nożna 2 miesiące temu 0

Inauguracja rozgrywek wiosennych dla konińskiej A klasy przewidziana jest na dzień 7 kwietnia. Miłosławianie tydzień wcześniej rozegrali na własnym boisku mecz, który zgodnie z kalendarzem zaplanowano na 1 maja. Od pierwszych minut spotkania goście z Zagórowa postanowili bronić się całym zespołem na własnej połowie. Miłosławianie do przerwy nie potrafili skutecznie sforsować postawionej przed nimi ściany. Okazji do objęcia prowadzenia Orlik miał bardzo niewiele. Dwukrotnie po szarży prawą stroną boiska akcji nie udało się zakończyć Damianowi Szwatowi, raz z lewej nogi groźnie uderzył Łukasz Nowak, ale futbolówka przeszła obok słupka.

W 49. min miłosławianom udało się wreszcie zaliczyć trafienie. Po dograniu Szwata Nowak skierował piłkę do siatki strzałem z 5. metrów. Wbrew oczekiwaniom po stracie gola piłkarze z Zagórowa nie zrezygnowali z obrony całym zespołem na rzecz bardziej ofensywnej gry. W 75. min po podaniu Macieja Szymorka w obrębie pola karnego bramkarza Zagórowa zaskoczyć zdołał Łukasz Sieczkarek. Na 3:0 dziesięć minut później strzałem z bliska podwyższył Gracjan Siwiak, wykorzystując podanie od Sieczkarka.

Orlik Miłosław zagrał w składzie: Pera – Szuba (80. K. Kolecki), M. Kolecki, Pętkowski, I. Piotrowski – Szwat (55. Walkowiak), Siwiak, Ptasznik, Nowak (70. Wielgosik) – Szymorek (85. Kuźniarek), Sieczkarek

Klasa A, Orlik Miłosław – ZKS Zagórow 3:0 (0:0)