Pierwsza ofiara sezonu motocyklowego. W Pyzdrach zginął 38-latek

Rozpoczął się sezon motocyklowy. Są pierwsze ofiary. Ku przestrodze wracamy do śmiertelnego wypadku 38-letniego motocyklisty na drodze wojewódzkiej w Pyzdrach.

na sygnale 12:27 01-04-20194 5

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę 30 marca. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 36-letni kierujący volkswagenem polo zjechał na przeciwległy pas ruchu, a tym samym doprowadził do zderzenia z volkswagenem golfem. W wyniku zderzenia ostatni pojazd przemieścił się na lewą stronę i uderzył w kierującego motocyklem marki Yamaha.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej
Jeden z pojazdów uczestniczących w zdarzeniu
Kierowca jednośladu zginął na miejscu

38-letni motocyklista, mieszkaniec Pyzdr poniósł śmierć na miejscu. Do szpitala trafił zaś pasażer golfa. Z kolei kierowca volkswagena polo uciekł z miejsca zdarzenia. Policjantom udało się go zatrzymać w miejscowości Walga. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość mężczyzny i okazało się, że w wydychanym powietrzu miał 1,35 mg/dm3. Dodatkowo została pobrana krew do badania. W trakcie weryfikacji okazało się również, że 36-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

38-latek jest pierwsza ofiarą śmiertelną w tym sezonie motocyklowym na drogach powiatu wrzesińskiego. Przypomnijmy, że do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motoroweru doszło też 7 marca na krajowej „15”, na granicy Białego Piątkowa (gmina Miłosław) i Starkówca Piątkowskiego (gmina Środa Wielkopolska).

Kierowca ciężarowego renault z naczepą jechał od strony Miłosławia. W pewnym momencie pojazd zatrzymał się na jezdni. 24-latek włączył światła awaryjne. Niedługo potem w tył cysterny wjechał motorower. Kierował nim 38-letni mieszkaniec Białego Piątkowa. Mężczyzna uderzył w głową w wystający zawór. Do dziś przebywa w poznańskim szpitalu.

Wypadek w Białym Piątkowie

Policjanci, wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego, apelują do kierowców jednośladów, by kierowali się wyobraźnią i dostosowywali prędkość do obowiązujących znaków. Do kierowców samochodów z kolei apelują, żeby patrzyli w lusterka wsteczne i monitowali to, co dzieje się za samochodem.

Dodajmy, że w ubiegłym roku na drogach powiatu wrzesińskiego doszło do jednego wypadku śmiertelnego z udziałem motocyklisty. Wydarzył się on w Obłaczkowie. Zginął w nim 22-letni mieszkaniec Chwalibogowa. Mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem, uderzył w barierę ochronną i przewrócił się na jezdnię.

Wypadek na wiadukcie w Obłaczkowie

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

12:27 01-04-2019