Pięciosetowy bój dla twardej Stali. Pomarańczowi powalczą o brąz

W czwartkowy wieczór w wypełnionej po brzegi hali przy Słowackiego siatkarze APP Krispol przegrali trzeci mecz ze Stalą Nysa. Tym samym pozostaje im walka o brązowy medal I ligi.

siatkówka 21:09 04-04-20190 5
Prezentacja jak się patrzy

Pierwszy set był przednim widowiskiem, godną wizytówką pierwszoligowych rozgrywek. Nasi siatkarze rewelacyjnie weszli w mecz stawiając trzy kolejne bloki. Świetny początek partii rozgrywał Wojciech Kaźmierczak, dzielnie sekundowali mu pozostali. A że rywale nie pozostawali dłużni, co chwilę doprowadzając do remisu, emocji nie brakowało. Przedostatni punkt zdobył z krótkiej Kaźmierczak. W jego miejsce na zagrywkę wszedł Adam Lorenc, zaserwował asa i hala eksplodowała.

Trybuny szczelnie wypełniły się kibicami

Goście potrafili jednak w dwóch kolejnych partiach ostudzić głowy kibiców. Od połowy każdej tych partii przejmowali kontrolę nad wydarzeniami na boisku i objęli prowadzenie.

Także za banerami było sporo fanów

Postawionych pod ścianą września stać było jednak na zryw. W czwartym secie trener Marian Kardas cofnął ustawienie o trzy pozycje, Piotr Lipiński zaczął od piątej strefy i wszystko zaczęło funkcjonować. Co prawda gości w końcówce na 19:18 wyprowadził as Patryka Szczurka, ale zaraz punktowym serwisem zrewanżował się Damian Wierzbicki. Wyrzucając swój atak w aut Łukasz Kaczorowski dał nam remis w meczu.

Swoich siatkarzy dopingowało dziesięciu kibiców z Nysy

Tajbrek zaczęliśmy rewelacyjnie od krótkiej Kaźmierczaka i asa Filipa Frankowskiego. Niestety, w pole zagrywki ze swoim trudnym serwisem wszedł Szczurek, a że Lipiński był w pierwszej linii, mieliśmy problemy ze skończeniem akcji. Goście zdobyli sześć kolejnych piłek, co zupełnie podcięło skrzydła pomarańczowym.

Damian Wierzbicki omija blok rywali

APP Krispol przegrał walkę o wielki finał, ale przed wrześnianami jeszcze potyczka o brąz. Rywalem będzie ktoś z dwójki Ślepsk Suwałki i Lechia Tomaszów Maz. Po trzech meczach prowadzi Ślepsk 2:1.