Pięć medali Mistrzostw Europy dla zawodników Wrzesińskiego Klubu Karate

IX Mistrzostwa Europy WUKF odbyły się w dniach 5-9 kwietnia w rumuńskim Cluj Napoca. Wchodzący w skład reprezentacji Polski karatecy Wrzesińskiego Klubu Karate łącznie wywalczyli pięć medali.

sporty walki 2 miesiące temu 3

Poziom zawodów okazał się bardzo wysoki, Polska Federacja Karate Sportowego zajęła ostatecznie wysoką 6. pozycję na 55 zgłoszonych federacji . W rywalizacji wzięło udział ok. 2000 zawodników z 22 państw. Wrzesiński Klub Karate reprezentowało czterech zawodników: Klaudiusz Bandulik, Jakub Sworek, Julia Sworek, Julia Polaczyk. Do zawodów przygotowywali się pod okiem Arkadiusza Borowicza i wspomagającego trenera Mateusza Zarzeckiego.

Jakub Sworek, w nieco zmienionym składzie z poprzednich mistrzostw, wraz z Hubertem Krzewińskim i Jakubem Ritterem wywalczył złoty medal w kumite team rotation shobu ippon mini cadets. W swoim występie indywidualnym w shobu ippon Jakub dołożył jeszcze brązowy medal. Julia Polaczyk przywiozła z Rumunii dwa brązowe krążki z kumite drużynowego i kata drużynowego. W kumite występowała wraz z Matyldą Ozgą, Zofią Duczmal i Mają Olszewską, a w kata drużynowym startowała natomiast wraz z koleżanką z klubu - Julią Sworek oraz Vanessą Węcławiak. Julia Sworek bliska była także wywalczenia brązowego medalu w kata, ale ostatecznie była czwarta po przegranej dogrywce o 3. miejsce. Bardzo udany start miał również Klaudiusz Bandulik, który po trzech wygranych walkach przegrał pojedynek o wejście do medalowej czwórki. Również w drużynie Klaudiusz wraz z Kamilem Nowakiem i Jakubem Dudzikiem byli o włos od medalu, przegrywając walkę o wejście do półfinału z gospodarzami.

- Starty były bardzo udane, zawodnicy dali z siebie wszystko. Widać postępy w każdych zawodach. Należy podziękować rodzicom naszych karateków za pomoc w zorganizowaniu wyjazdy i opiekę nad dziećmi podczas zawodów – przedstawiał prezes WKK Tomasz Kostrzewa.