Piąte „Pola Nadziei” we Wrześni. 150 wolontariuszy na ulicach

Dziś od rana (w sobotę 30 marca) uczniowie ze wszystkich miejskich szkół zbierają pieniądze na budowę Hospicjum w Środzie Wielkopolskiej. Placówka będzie służyć także mieszkańcom naszego powiatu.

społeczeństwo 11:53 30-03-20190 0

Wszystko odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” promującej wolontariat i wspierającej hospicja. Wolontariusze „patrolują” ulice, rozdając mieszkańcom naklejki, kwiaty, balony i uśmiechy w zamian za datki. Niektórzy robią to już piąty rok z rzędu. Młodzi ludzie do pobicia mają zeszłoroczny wynik wynoszący 10 tys. zł.

Pieniądze zasilą budowę Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej. Inwestycję, na cześć zmarłego męża i po zmaganiach z polskim systemem opieki, zainicjowała Barbara Król.

– Hospicjum powinno być miejscem godnego życia do końca, gdzie nikt nie daje odczuć, że szkoda dla ciebie łóżka i leków. To również miejsce, gdzie opieką otoczeni są także potrzebujący wsparcia bliscy chorego. Takie będzie nasze hospicjum – zapewnia pani Barbara.

Średzka placówka ma służyć także mieszkańcom naszego powiatu. Obecnie budynek jest w stanie surowym zamkniętym. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:53 30-03-2019