Pewne zwycięstwo Warty, piłkarze z Pyzdr pokonali swojego sąsiada zza miedzy

Prestiżowy dla Warty pojedynek z ZKS Zagórów zakończył się jej wysokim zwycięstwem. Pyzdrzanie wykorzystali oba przyznane przez arbitra rzuty karne.

piłka nożna 6 miesięcy temu 1

Wynik niedzielnego spotkania rozgrywanego na boisku w Pyzdrach otworzył w 10. min Bartłomiej Sodkiewicz wykorzystując rzut karny przyznany za faul na Łukaszu Kruczkowskim. Ten sam zawodnik w 37. min zdobył kolejnego gola dla gospodarzy zamykając akcję po dośrodkowaniu Patryka Markiewicza z rzutu rożnego. W końcówce pierwszej połowy Warta znalazła się w sporych opałach. Gracze Zagórowa co chwilę stwarzali zagrożenie w polu karnym Warty wykonując stałe fragmenty gry. W 37. min gości zdobyli kontaktowego gola za sprawą swojego wysokiego zawodnika, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył do piłki.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy przyjezdni zdobyli gola, który nie został jednak uznany przez arbitrów z powodu pozycji spalonej. Kiedy w 55. min Sodkiewicz po raz drugi bezbłędnie wykonał rzut karny przyznany po kolejnym faulu na Kruczkowskim Warta zaczęła dominować na boisku. Trzy minuty później Sodkiewicz po raz czwarty pokonał bramkarza Zagórowa, ale tym razem gol nie został uznany z powodu jego pozycji spalonej. W 86. min na 4:1 podwyższył w sytuacji sam na sam z bramkarzem Łukasz Moch. Ten sam zawodnik na początku doliczonego czasu gry trafił do bramki Zagórowa po raz kolejny. W ostatniej minucie meczu goście zdobyli swojego drugiego gola szybko wykonując rzut wolny, czym kompletnie zaskoczyli próbującego ustawiać mur Marcina Koperskiego.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Koperski – Łuczyk, T. Markiewicz, Kurek, Garbaciak (88. Parus) – Kruczkowski, P. Markiewicz, Dowbusz (60. Majchrzak), Zieliński (70. Zakrzewicz), Ł. Moch – Sodkiewicz

Klasa A, Warta Pyzdry – ZKS Zagórów 5:2 (2:1)