Pewne zwycięstwo Orlika w ważnym meczu. Wygrana miłosławian w Ruminie pieczętuje ich awans

Aby być pewnym trzeciego miejsca w lidze, bez zważania na to co zrobią przeciwnicy gracze Orlika musieli wygrać z Wartą Rumin. Miłosławianie zadanie wykonali w stu procentach.

piłka nożna 10 dni temu 6

Do przerwy pojedynku rozgrywanego na boisku w Ruminie pomimo sporej przewagi miłosławianom udało się zaliczyć tylko jedno trafienie. Pierwszą z okazji bramkowych zmarnował Maciej Szymorek, który minął już bramkarza, ale nie trafił do pustej bramki. Potem były groźne uderzenia z dystansu Patryka Myszkiewicza, Gracjana Siwiaka i Michała Ptasznika. Gola Orlikowi udało się zdobyć dopiero w 45. min. Trafienie z 16. metrów zaliczył Łukasz Nowak.

Przez długi czas trwania drugiej połowy miłosławianie nadal nie grzeszyli skutecznością. W 75. min po strzale Szafrańskiego piłka w polu karnym odbiła się od ręki obrońcy Warty, najszybciej dobiegł do niej Szymorek popisując się skuteczną dobitką, wybawiając przy okazji arbitra z podjęcia trudnej decyzji. Po indywidualnej akcji Myszkiewicza w 80. min i trafieniu z 25. metrów miłosławianie wyszli na prowadzenie 3:0. Chwilę później miejscowi zdobyli honorowego gola. Wynik meczu na koniec regulaminowego czasu gry na 4:1 ustalił Andrzej Jeżykiewicz.

- Jestem zadowolony z gry zespołu pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych, duchoty. Nie grzeszyliśmy w tym spotkaniu skutecznością. Mieliśmy jednak cały czas pod kontrolą boiskowe wydarzenia – oceniał trener Orlika Bartosz Darul.

Orlik Miłosław zagrał w składzie: Pera – Graczyk, Pętkowski, Kuźniarek, Myszkiewicz – Nowak, Siwiak, Ptasznik, Szwat (75. Jeżykiewicz) – Szymorek (70. Szafrański) – Walkowiak

Klasa A, Warta Rumin – Orlik Miłosław 1:4 (0:1)