Pewna wygrana Warty Pyzdry z drużyną zamykającą ligową tabelę

Mecz od samego początku do końca przebiegał pod zdecydowane dyktando gospodarzy. Gracze Warty mogli w jeszcze większym stopniu powiększyć swój dorobek bramkowy.

piłka nożna 20:25 06-05-20190 0

W pierwszych minutach spotkania dwóch stuprocentowych sytuacji strzeleckich nie udało się wykorzystać Bartłomiejowi Sodkiewiczowi. W 13. min padł gol otwierający wynik meczu. Do siatki Kasztelanii w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił Dawid Domaszczyński. Na następne trafienie czekać trzeba było do 28. min. Po dośrodkowaniu Artura Giżewskiego z rzutu wolnego piłkę w bramce gości, po uderzeniu jej głową, umieścił Szymon Łuczyk. Siedem minut później, wykorzystując prostopadłe podanie od Mikołaja Plichty, bramkę ustalającą wynik do przerwy na 3:0 zdobył po przelobowaniu bramkarza w sytuacji sam na sam Sodkiewicz. Potem bramkarz Kasztelanii obronił jeszcze piłkę w sytuacji sam na sam z Łukaszem Mochem, a po uderzeniu futbolówki głową przez Jakuba Rogowicza z linii bramkowej wybił ją jeden z obrońców przyjezdnych. Goście do przerwy mieli tylko jedną okazję strzelecką. Po strzale z rzutu wolnego z 20. metrów futbolówkę obronić zdołał Marcin Koperski.

Po przerwie sytuacja na boisku nie zmieniła się. W 54. min po ograniu dwóch zawodników z Brudzewa na 4:0 wynik podwyższył Ł. Moch. Kolejnego gola pyzdrzanie zdobyli 62. min. Bramkę w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył Sodkiewicz. Kilka minut później po dośrodkowaniu piłki w pole karne pierwsze trafienie zaliczyli goście. W 78. min gospodarze po raz ostatni zdobyli gola. Po podaniu Igora Zielińskiego do bramki gości po strzale z 15. metrów trafił Nikodem Moch. Końcowy wynik meczu na 6:2 ustalony został w 82. min. Przyjezdni zdobyli drugiego gola z rzutu karnego przyznanego po faulu Plichty.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Koperski – Łuczyk (70. N. Moch), T. Markiewicz, Mazur (46. Dowbusz), Garbaciak – Rogowicz (60. Grzelewski), Plichta, Domaszczyński (55. P. Markiewicz), Ł. Moch – Giżewski (75. Zieliński) – Sodkiewicz

Klasa okręgowa, Warta Pyzdry – Kasztelania Brudzew 6:2 (3:0)

20:25 06-05-2019