Pewna wygrana rezerw. Wrześnianie łatwo pokonują skazany na spadek z ligi ZKS Zagórów

Pomimo dość poważnych problemów kadrowych gracze rezerw Victorii łatwo uporali się z pogodzonym już ze spadkiem z ligi ZKS-em Zagórów. Z przebiegu meczu zwycięstwo wrześnian mogło być bardziej okazałe.

piłka nożna 2 miesiące temu 0

W całym spotkaniu zdecydowana przewaga należała do wrześnian, którzy prowadzenie objęli już w 9. min. Po podaniu Jakuba Zielonki gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył Dominik Szymański. Trzy minuty później po wygraniu pojedynku jeden na jeden z bramkarzem Zagórowa piłkę w pustej bramce umieścił Łukasz Kirkiewicz. Po faulu bramkarza Victorii – Jakuba Ziółkowskiego w 20. min miejscowi na bramkę zamienili przyznany im za to przewinienie rzut karny. Była to ich jedyna, ostatnia sytuacja strzelecka w tym meczu. Chwilę później po uderzeniu Mykyty Yarovyia piłka trafiła w poprzeczkę bramki Zagórowa. Wynik do przerwy ustalił Zielonka trafiając do siatki miejscowych po dośrodkowaniu Ł. Kirkiewicza.

Po przerwie wrześnianie dołożyli do swojego dorobku jeszcze dwa gole. W 60. min w zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki Zagórowa skierował Yarovyi. Wynik meczu na 5:1 ustalił w 80. min Ł. Kierkiewicz trafiając w samo okienko bramki miejscowych po uderzeniu piłki z rzutu wolnego.

- W meczu widać było różnicę umiejętności pomiędzy obu drużynami. Gospodarze pogodzeni już chyba ze spadkiem nie stawiali zbyt dużego oporu. Wykorzystaliśmy tylko połowę stworzonych okazji bramkowych. Przez kontuzje i wyjazdy karda w ostatnim czasie trochę nam się zubożyła – komentował trener Tomasz Krzyżkowiak.

Victoria Ii Września zagrała w składzie: Ziółkowski – Kmieciak, Bonalski, Til, Kolski – Zielonka, Yarovyi, Wawrzyniak, Ł. Kirkiewicz – Cichoński – Dominik Szymański (75. Paszak)

Klasa A, ZKS Zagórów – Victoria II Września 1:5 (1:3)