Pewna wygrana rezerw Victorii, wrześnianie po pokonaniu ZKS Zagórów awansowali na pozycję wicelidera

Przekonywujące zwycięstwo odnieśli w ostatniej kolejce młodzi zawodnicy rezerw Victorii. Z bardzo dobrej strony wrześnianie zaprezentowali się zwłaszcza do przerwy.

piłka nożna rok temu 0

Początek meczu rozgrywanego na boisku w Zagórowie nie był dla Victorii II udany. O tym jak w 8. min miejscowi nie potrafili umieścić piłki w siatce Victorii będą myśleć chyba bardzo długo. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła w słupek lądując potem pod nogami gracza Zagórowa, który mając przed sobą pustą bramkę ponownie trafił w słupek. Po kolejnej dobitce tego samego zawodnika futbolówka również trafiła w słupek. Stopniowo opanowujący boiskową sytuację wrześnianie wyprowadzili kilka bardzo groźnych kontr. W 15. min wynik meczu otworzył Jakub Drop. W 31. min wrześnianie podwyższyli na 2:0. Po zagraniu ręką przez jednego z zagórowian arbiter przyznał Victorii II rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Adam Bonalski. W 44. min kolejnego gola powinien zdobyć Drop, który jednak zamiast trafić z 5. metrów do siatki trafił prosto w bramkarza miejscowych.

Po przerwie wrześnianie nadal starali się grać bardzo uważnie w obronie z nastawieniem na wyprowadzanie kontr. W 51. min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do bramki Zagórowa uderzeniem głową piłkę skierował Drop i Victoria II prowadziła już 3:0. W następnym okresie gry wrześnianie powinni jeszcze dwukrotnie podwyższyć rezultat. Kacper Łabędzki przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem, a Dawid Błaszak nieczysto trafił w piłkę będąc na 5. metrze. Po faulu Pawła Grabarka i przyznaniu za to przewinienie rzutu karnego miejscowi w 71. min zdobyli swojego jedynego gola w tym meczu. W końcówce kolejnego gola dla Victorii powinien jeszcze zdobyć Karol Jańczak, który przegrał jednak pojedynek jeden na jeden z bramkarzem.

- Jestem bardzo zadowolony z wyniku i gry swoich zawodników. Cały czas udawało nam się kontrolować przebieg tego meczu. Wszyscy byli mocno zaangażowani w grę, realizowali założenia taktyczne. Chcemy jeszcze zdecydowanie poprawić skuteczność i nad tym mocno musimy pracować – oceniał trener Tomasz Krzyżkowiak.

Victoria II zagrała w składzie: Strzeszyński – Kmieciak, Bonalski, Zdunek, Wawrzyniak – Jańczak, Grabarek (75. Cichoński), Frankiewicz (70. D. Kirkiewicz), Łabędzki, Ł. Kirkiewicz – Drop (65. Błaszak)

Klasa A, ZKS Zagórów – Victoria II Września 1:3 (0:2)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

rok temu 0