Pech czy oznaka słabości? Orzechowianie przegrywają kolejny mecz kończąc go w osłabieniu.

Pojedynek z Czarnymi Ostrowite miał pozwolić odbudować morale graczy Sparty-Sklejki. Okazało się, że orzechowianie po raz trzeci zmuszeni byli kończyć mecz w osłabieniu, tracąc gola na wagę przegranej w ostatniej minucie.

piłka nożna 10 miesięcy temu 0

Do przerwy przewaga w polu należała do gospodarzy. Piłkarze Sparty-Sklejki nie potrafili stwarzać jednak klarownych okazji strzeleckich. Goście z Ostrowitego w żaden istotny sposób nie zagrozili natomiast bramce strzeżonej przez Michała Przybysza. Jedyny gol pierwszej części gry padł w 15. min. Po zgraniu ręką przez gracza Czarnych Michał Pawlak na bramkę zamienił przyznany za to przewinienie rzut karny.

Drugą połowę orzechowianie zaczęli od straty gola już w 46. min. Po strzale z 10. metrów piłka odbijając się od słupka wpadła do bramki Sparty-Sklejki. Sytuacja na boisku zaczęła się odwracać. Coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. Pomimo to orzechowianie mieli znakomitą okazję do zdobycia drugiego gola. Po błędzie bramkarza Czarnych, który wybił piłkę pod nogi Adriana Koguta pomocnik Sparty-Sklejki nie zdecydował się natychmiast go lobować. Próba wejścia z piłką w pole karne skończyła się na niczym. W 80. min drugi raz w tym meczu żółtą kartką ukarany został Pawlak i orzechowianie końcówkę spotkania zmuszeni byli grać w osłabieniu. Zapłacili za to najwyższą cenę. W doliczonym czasie gry gracz Czarnych po wejściu z piłką w pole karne umieścił ją w bramce Sparty-Sklejki po strzale z ostrego kąta.

- Gra z sześcioma szesnastolatkami w składzie jest trudna. Mamy olbrzymie problemy kadrowe, które się nasilają. Zmiany dokonane po przerwie nie wniosły nic. Z przebiegu meczu sprawiedliwy byłby remis. Na kolejny pojedynek do Wilczyna pojedziemy bez Michała Pawlak i Marka Olejniczaka, co postawi nas w niezwykle trudnej sytuacji – problemy swojej drużyny przedstawiał trener Janusz Hofman.

Sparta-Sklejka Orzechowo zagrała w składzie: Przybysz – Szewczyk (75. Przybył), Miśkiewicz, Pawlak, Królak – Kogut, Olejniczak, Staniak (46. P. Andrzejewski), Witczak – Krygier (80. Kozłowski), Surdyk (65. Banaszak)

Klasa okręgowa, Sparta-Sklejka Orzechowo – Czarni Ostrowite 1:2 (1:0)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

10 miesięcy temu 0