Padający deszcz nie przeszkodził w wielkim biegowo-patriotycznym święcie

Niemal 300 zawodników wystartowało w II Biegu im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego. Pogoda ich nie rozpieszczała.

lekkoatletyka 6 miesięcy temu 0

Padający przez całą niedzielę deszcz nie wystraszył tych, którzy pamiętają o swoich bohaterach. 10-kilometrową trasę pokonało 244 biegaczy. Na krótszych dystansach zmagali się uczniowie wszystkich typów szkół.

Bieg miał jednego faworyta. Zgodnie z oczekiwaniami na linii mety najszybciej zameldował się Tomasz Szymkowiak, olimpijczyk z Pekinu. Także na kolejnych miejscach nie było niespodzianek. Trzecie miejsce zajął Roman Kłosowski, trzecim z wrześnian był Tomasz Kramski, a czwartym Marcin Długosz. Rywalizację kobiet z dużą przewagą wygrała Magdalena Lewandowska (36:49 min). Była zawodniczka Orkana Września dała się wyprzedzić tylko dziesięciu mężczyznom. Najlepszą wrześnianką okazała się Anna Dziekan. Tuż za nią przybiegły Żaneta Obara i Arleta Rogalińska. Ostatniej zawodniczce pokonanie trasy zajęło niewiele ponad 70 minut.