Otwarcie żużlowego sezonu ligowego: Start Gniezno - Kolejarz Opole

W najbliższą niedzielę znów po zimowym letargu wróci na żużlowe tory ligowy warkot silników. Inauguracja rozgrywek 2. Ligi Żużlowej dla Startu Gniezno oznacza podjęcie drużyny opolskiego Kolejarza.

inne dyscypliny 12 miesięcy temu 0

W barwach gospodarzy kilka powrotów, już w pierwszej parze nawet podwójny. Młodszy z braci Jabłońskich, Mirek, po kilku latach przerwy pojedzie z 9. na plecach jako prowadzący parę. Doparowy to także powracający do Startu Szwed Jonas Davidsson. Ta para wydaje się bardzo mocna, czy plan na trzy podwójne zwycięstwa biegowe wypali?

W składzie także Adrian Gała, znów z piastowskim orłem na piersi po dwuletniej przygodzie z wrocławską Spartą na torach Ekstraligi.

Goście przybywają z Adrianem Gomólskim, a tego nazwiska nikomu w Gnieźnie nie trzeba przedstawiać, Czy znajomość toru będzie dla niego wystarczającym atutem? Skład uzupełni doświadczony i wielokrotnie jeżdżące na gnieźnieńskim owalu Dawid Stachyra, który będzie miał za partnera w parze Rosjanina, Denisa Gizatulina.

Czy po roku przerwy Gniezno zwycięży na inaugurację? Czy może początek sezonu zagra wszystkim ekspertom na nosie i dojdzie do niespodzianki, a przyjezdni wrócą do Opola z tarcza? Już w niedzielę o 15.00 dowiemy się w jakim kierunku potoczy się rywalizacja. (basza)

Fot. startgniezno.com – P.Robakowski

Awizowane składy na mecz GTM Start Gniezno – Stal-Met Kolejarz Opole:


Stal-Met Kolejarz Opole:
 

1. Adrian Gomólski
 

2. Marcin Rempała
 

3. Denis Gizatulin 


4. Dawid Stachyra
 

5. Kevin Woelbert
 

6. Tomasz Olczak

GTM Start Gniezno:
 

9. Mirosław Jabłoński
 

10. Jonas Davidsson 


11. Marcin Nowak


12. Adrian Gała


13. Eduard Krcmar


14. Damian Stalkowski

Prezentacja zawodników – godz. 14.45
 

Pierwszy wyścig – godz. 15.00.

Ceny biletów:
– sektor AB: normalny 25 zł, ulgowy 18 zł
– sektor C: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł
– młodzieżowy, sektor ABC – 5 zł
– trybuna 40 zł
– program – 10 zł (do nabycia w kasach przed zawodami).

Dzieci do 7 roku życia wstęp wolny. Od 8 do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety młodzieżowe – uczniowie szkół podstawowych z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom.

Wejściówki są do nabycia w przedsprzedaży internetowej za pośrednictwem serwisu www.tubilety.pl

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12 miesięcy temu 0