Otwarcie żużlowego sezonu ligowego: Start Gniezno - Kolejarz Opole

W najbliższą niedzielę znów po zimowym letargu wróci na żużlowe tory ligowy warkot silników. Inauguracja rozgrywek 2. Ligi Żużlowej dla Startu Gniezno oznacza podjęcie drużyny opolskiego Kolejarza.

inne dyscypliny rok temu 0

W barwach gospodarzy kilka powrotów, już w pierwszej parze nawet podwójny. Młodszy z braci Jabłońskich, Mirek, po kilku latach przerwy pojedzie z 9. na plecach jako prowadzący parę. Doparowy to także powracający do Startu Szwed Jonas Davidsson. Ta para wydaje się bardzo mocna, czy plan na trzy podwójne zwycięstwa biegowe wypali?

W składzie także Adrian Gała, znów z piastowskim orłem na piersi po dwuletniej przygodzie z wrocławską Spartą na torach Ekstraligi.

Goście przybywają z Adrianem Gomólskim, a tego nazwiska nikomu w Gnieźnie nie trzeba przedstawiać, Czy znajomość toru będzie dla niego wystarczającym atutem? Skład uzupełni doświadczony i wielokrotnie jeżdżące na gnieźnieńskim owalu Dawid Stachyra, który będzie miał za partnera w parze Rosjanina, Denisa Gizatulina.

Czy po roku przerwy Gniezno zwycięży na inaugurację? Czy może początek sezonu zagra wszystkim ekspertom na nosie i dojdzie do niespodzianki, a przyjezdni wrócą do Opola z tarcza? Już w niedzielę o 15.00 dowiemy się w jakim kierunku potoczy się rywalizacja. (basza)

Fot. startgniezno.com – P.Robakowski

Awizowane składy na mecz GTM Start Gniezno – Stal-Met Kolejarz Opole:


Stal-Met Kolejarz Opole:
 

1. Adrian Gomólski
 

2. Marcin Rempała
 

3. Denis Gizatulin 


4. Dawid Stachyra
 

5. Kevin Woelbert
 

6. Tomasz Olczak

GTM Start Gniezno:
 

9. Mirosław Jabłoński
 

10. Jonas Davidsson 


11. Marcin Nowak


12. Adrian Gała


13. Eduard Krcmar


14. Damian Stalkowski

Prezentacja zawodników – godz. 14.45
 

Pierwszy wyścig – godz. 15.00.

Ceny biletów:
– sektor AB: normalny 25 zł, ulgowy 18 zł
– sektor C: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł
– młodzieżowy, sektor ABC – 5 zł
– trybuna 40 zł
– program – 10 zł (do nabycia w kasach przed zawodami).

Dzieci do 7 roku życia wstęp wolny. Od 8 do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety młodzieżowe – uczniowie szkół podstawowych z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom.

Wejściówki są do nabycia w przedsprzedaży internetowej za pośrednictwem serwisu www.tubilety.pl

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

rok temu 0