Ostatnie dni głosowania! Września wciąż ma szansę na tytuł!

Jeszcze do 22 maja można głosować w plebiscycie na najpiękniejszy polski budynek, w którym bierze udział wrzesiński obiekt.

aktualności rok temu 4

Mowa oczywiście o siedzibie „Wiadomości Wrzesińskich”, która znalazła się w finale konkursu Bryła Roku 2016. Uznawany jest on za jedną z najważniejszych polskich nagród architektonicznych.

Finałową dziesiątkę budynków wybrało jury składające się z naukowców, architektów, krytyków architektury i przedstawicieli mediów. Wrzesiński biurowiec rywalizuje m.in. z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, wieżowcem Q22 w Warszawie czy węzłem transportowym w Solcu Kujawskim.

O wygranej zdecydują internauci. Oczywiście zachęcamy do oddawania głosów na Wrześnię! Głosować można TUTAJ. Zwycięzców poznamy 25 maja, podczas gali rozdania nagród i statuetek. Dodatkowo jury przyzna własną nagrodę specjalną.

Siedzibę „WW” zaprojektowało poznańskie biuro Ultra Architects. Budynek wyróżnia się schodkowo ukształtowaną bryłą. W miejscach wcięć kolejnych pięter zaaranżowano zielone tarasy. Uwagę przyciąga również elewacja z perforowanej blachy, która przypomina szpaltę gazety.

Dodajmy, że Filip Springer, jeden z najważniejszych polskich krytyków architektury, w sobotniej „Gazecie na Weekend” określił nasza siedzibę mianem „ikony Wrześni”.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

rok temu 4