Ostatnia szansa na tańszą energię

O tej sprawie do niedawna było cicho, choć jest bardzo ważna dla biznesu, także dla tego małego, lokalnego, również dla mikrofirm.

Moim zdaniem 11:30 26-07-20191 1

Żeby skorzystać z dobrodziejstw tzw. ustawy zamrożeniowej, czyli z niższej ceny energii elektrycznej także w drugim kwartale 2019, należy w firmie, która dostarcza nam energię, złożyć specjalny wniosek – jego wzór można pobrać ze strony operatora.

Jeśli nie zrobimy tego np. w Enei dzisiaj w piątek 26 lipca, operator będzie miał prawo naliczać nam należność za prąd według nowych, wyższych stawek. Warto więc się pośpieszyć i wniosek złożyć.

Nie muszą tego robić gospodarstwa domowe i ogólnie wszyscy odbiorcy korzystający z grupy taryfowej G, bo bez tego obejmie ich zamrożenie ceny energii. Średnie i duże przedsiębiorstwa z kolei muszą złożyć wniosek do Zarządcy Rozliczeń S.A. o udzielenie pomocy de minimis.

Ciekawe, ile małych firm i jednoosobowych firemek nie złoży wniosków, bo po prostu o tym nie słyszało. Ja też nie słyszałem, powiedział mi o tym jeden z przypadkowo spotkanych przedwczoraj przedsiębiorców.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskch”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:30 26-07-2019