Ósma porażka Sparty-Sklejki, orzechowianie rozbici w Wilczynie

Już przed spotkaniem w Wilczynie wiadomo było, że bardzo okrojonemu składowi Sparty-Sklejki trudno będzie o zdobycz punktową. Boiskowe wydarzenia tylko potwierdziły te obawy.

piłka nożna 10 miesięcy temu 0

Pojedynek w Wilczynie zaczął się dla piłkarz Sparty-Sklejki najgorzej jak mógł. Orzechowianie pierwszego gola stracili już w 2. min. Potem przez dłuższy fragment gry wydawało się, że Sparta-Sklejka może mieć jeszcze w tym meczu coś do powiedzenia, mając szansę na doprowadzenie do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukaszowi Szewczykowi nie udało się jednak z 5. metrów trafić piłką do bramki. Po faulu Marka Olejniczka w 25. min miejscowi wykorzystując przyznany za to przewinienie rzut karny podwyższyli na 2:0. Pięć minut później Wilki po raz trzeci pokonały strzegącego orzechowskiej bramki Michała Przybysza. Czarę goryczy przelał gol zdobyty przez gospodarzy tuż przed zejściem do szatni.

Aby orzechowianie nie mieli złudzeń co do dalszych losów spotkania miejscowi na 5:0 podwyższyli już minutę po przerwie. Potem Wilki jeszcze kilkakrotnie mogły powiększyć swój dorobek bramowy.

- Wiem, że się powtarzam, ale granie z większością juniorów w składzie na tym poziomie rozgrywkowym nie może przynieść sukcesu. Z powodu kontuzji, pauz za kartki i spraw rodzinnych ponownie w meczu nie mogło wystąpić siedmiu podstawowych graczy. Mam szacunek dla naszych młodych zawodników, ale nie tak powinno wyglądać wprowadzanie ich do składu. Najpierw powinniśmy mieć szansę stopniowo ich ogrywać, a nie w liczbie sześciu umieszczać w wyjściowej jedenastce – tłumaczył po meczu zadający sobie sprawę z coraz większego kryzysu kadrowego w swojej drużynie trener Sparty-Sklejki Janusz Hofman.

Sparta-Sklejka Orzechowo zagrała w składzie: Przybysz – Szewczyk (46. A. Andrzejewski), Kozłowski, Olejniczak, Królak – Banaszak, Kogut, Staniak, Krygier, P. Andrzejewski – Długosz

Klasa okręgowa, Wilki Wilczyn – Sparta-Sklejka Orzechowo 5:0 (4:0)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

10 miesięcy temu 0