Osłabione siatkarki Orlika nie sprostały Baryczy

W sobotni wieczór siatkarki Orliki Miłosław przegrały pierwszy półfinałowy pojedynek III ligi kobiet. W hali na Bugaju liczni kibice obejrzeli tylko trzy sety.

siatkówka 07:37 08-03-20200 1
Wyjściowa siódemka bez Aleksandry Walkowiak 

Już przed meczem było wiadomo, że o pozytywny wynik będzie niezwykle trudno. W meczu z powodów zdrowotnych nie mogła wystąpić Aleksandra Walkowiak, kapitan Orlika i najbardziej doświadczona zawodniczka.

Iga Sroka (11) łapie w bloku skrzydłową Baryczy

Nasz wywiad donosił, że groźną bronią siatkarek z Jankowa Przygodzkiego jest zagrywka. Niestety, informacje potwierdziły się w stu procentach.

Pojedynczy blok to trochę za mało na rywalki

Kłopoty z przyjęciem przekładały się na ilość zdobywanych punktów w ataku. W ekipie gospodarzy jedynie Paulina Kozłowska i Iga Sroka wysoko łapały piłkę i soczyście atakowały. Na tę pierwszą ustawiły się rywali w bloku, ta druga to środkowa, do której Justyna Banaszak mogła rzucić tylko po dobrym przyjęciu.

Paulina Kozłowska zawsze musiała walczyć z dwoma blokującymi

W każdym z trzech setów miłosławianki zdobywały pierwsze piłki. W pierwszym i drugim rywalki jednak szybko odjeżdżały. W trzecim, najbardziej zaciętym, Orlik prowadził 3:0 i 6:3, a Barycz wyszła na prowadzenie dopiero przy stanie 9:8. Na niewiele się to zdało, bo przeciwniczki dysponowały większą liczbą armat.

Na trybunach zostało niewiele wolnych miejsc

Dziewczynom Orlika nie sposób odmówić ambicji. Było ją zresztą widać przy walce o obronę piłki w polu, w czym brylowała Ewa Droździk. To jednak okazało się niewystarczającym argumentem, by toczyć wyrównany bój.

Atakuje Paulina Kozłowska, asekuruje Iga Sroka

W przyszłą sobotę w Jankowie Przygodzkim dojdzie do rewanżu. Wiele wskazuje na to, że będzie on jedynie formalnością.

W przyjęciu Maria Chudzińska

III liga, mecz półfinałowy: Orlik Miłosław – Barycz Janków Przygodzki 0:3 (10, 13, 18)

Widzów: ok. 200

Trener Roman Chojnacki w obawie przed zagrywką rywalek na pozycję przyjmującej wystawił nominalną libero Ewę Droździk

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

07:37 08-03-2020