Orzechowianie bezpieczni. Wygrana Sparty-Sklejki w ostatnim ligowym meczu

Zwycięstwo ze Zjednoczonymi Rychwał w ostatnim meczu ligi pozwoliło piłkarzom Sparty-Sklejki uniknąć miejsca spadkowego. Po znakomitej pierwszej połowie orzechowianom zaczęło brakować sił.

piłka nożna miesiąca temu 0

W pierwszym kwadransie meczu znacznie lepiej od piłkarzy Sparty-Sklejki prezentowali się goście z Rychwału. Potem orzechowianie coraz lepiej zaczęli panować nad boiskowymi wydarzeniami. W 16. min gospodarze wyszli na prowadzenie. Po podaniu Adriana Koguta trafienie z 12. metrów zaliczył Marcin Adryan. Trzy minuty później po wycofaniu piłki przez Przemysława Szymczaka od linii końcowej na 2:0 podwyższył Kogut. Chwilę po tym Zjednoczeni zdobyli kontaktową bramkę po znakomitym uderzeniu z rzutu wolnego. W 35. min orzechowianie znowu mogli czuć się bezpiecznie. Po podaniu Witczaka wzdłuż bramki akcję trafieniem z bliska udało się zakończyć Szymczakowi. Kilka chwil później po strzale Koguta piłka odbiła się od słupka bramki Zjednoczonych po czym odbijając się od pleców bramkarza ponownie wylądowała na słupku. Do siatki drogi jednak nie znalazła. Wynik meczu do przerwy na 4:1 strzałem po długim rogu ustalił w 40. min Witczak.

W drugiej części gry piłkarze Sparty-Sklejki spuścili mocno z tonu. Gol zdobyty przez przyjezdnych w 60. min wyzwolił w nich nowe siły i wiarę w to, że straty mogą być jeszcze odrobione. Orzechowianie znaleźli się w sporych opałach. W 78. min drugą żółtą kartką ukarany został Adam Staniak. Już po pięciu minutach gry w osłabieniu orzechowianie stracili trzeciego gola. Doszło do nerwowej końcówki, w której Sparcie-Sklejce udało się jednak utrzymać korzystny wynik.

- Walczyliśmy do ostatniego meczu. Okazało się, że było warto. Byliśmy przez pewien czas na pozycji straconej, ale udało nam się ostatecznie utrzymać w lidze. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, ale już dzisiaj można powiedzieć, że odkryciem sezonu okazał się Daniel Przybył – komentował trener orzechowian Janusz Hofman.

Sparta-Sklejka Orzechowo zagrała w składzie: Szymendera – Królak (70. Kozłowski), Szewczyk, Miśkiewicz, Przybył – Szymczak, Marek Olejniczak (75. Guzek), Staniak, Witczak – Adryan (60. Krygier) – Kogut

Klasa okręgowa, Sparta-Sklejka Orzechowo – Zjednoczeni Rychwał 4:3 (4:1)