Orlik wygrywa już do przerwy, łatwe punkty miłosławian z GKS Rzgów

Piłkarze Orlika pojedynek z GKS Rzgów rozstrzygnęli praktycznie już do przerwy. Wysokie prowadzenie pozwoliło miłosławianom wykorzystać w drugiej odsłonie komplet sześciu zmian.

piłka nożna 19 dni temu 0

Pierwsza bramka dla Orlika padła już w 5. min. Łukasz Sieczkarek wykorzystał rzut karny przyznany po faulu na Szymonie Graczyku. Po prostopadłym podaniu Graczyka w 15. min Damian Szwat podwyższył na 2:0 wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Po zagraniu Marcina Pętkowskiego w 30. min gracz Rzgowa dopuścił się zagrania ręką. Przyznany za to przewinienie rzut karny ponownie pewnie na bramkę zamienił Sieczkarek. Pięć minut później po kolejnym prostopadłym podaniu Graczyka Szwat minął w sytuacji sam na sam golkipera gości umieszczając futbolówkę w pustej bramce. Wynik pierwszej połowy i zarazem meczu ustalił w 40. min trafieniem z 16. metrów Maciej Szymorek.

Po przerwie zdecydowanie rozluźnieni przebiegiem spotkania gospodarze nie forsowali tempa, nie stwarzali też zbyt wielu okazji strzeleckich. W 50. min Sieczkarek minął już bramkarza Rzgowa, ale piłkę zmierzającą do pustej bramki zdołał jeszcze wybić obrońca. Goście szansę na honorowe trafienie mieli dopiero w 85. min. Po nieudanym wślizgu Marcina Koleckiego zawodnik przyjezdnych przegrał jednak pojedynek sam na sam z Bartoszem Perą.

- Jesteśmy zadowoleni z wyniku i gry w pierwszej połowie, kiedy wykorzystaliśmy prawie wszystkie sytuacje, które mieliśmy. Komplet zmian wykonanych po przerwie i duże rozluźnienie w naszych szeregach spowodowało, że w drugiej części meczu gra już tak dobrze nam się nie układała – oceniał trener Orlika Bartosz Darul.

Orlik Miłosław zagrał w składzie: Pera – Pętkowski, M. Kolecki, Grajek, Myśkiewicz (60. K. Kolecki) – Szwat (46. Szefer), Skwira (46. Walkowiak), Siwiak (75. Jeżykiewicz), Graczyk – Sieczkarek (60. Szafrański), Szymorek (75. Kuźniarek)

Klasa A, Orlik Miłosław – GKS Rzgów 5:0 (5:0)