Orlik rozbity przez Strażaka. Miłosławianie bez sił i woli walki po przerwie

Pierwsza połowa meczu ze Strażakiem Licheń Stary nie zapowiadała klęski, którą gracze Orlika ostatecznie ponieśli. Po przerwie miłosławianie kompletnie opadli z sił, stracili też ochotę do walki.

piłka nożna 19:47 14-05-20190 0

Do 40. min spotkania rozgrywanego na boisku w Ślesinie piłkarze Orlika radzili sobie całkiem nieźle prowadząc wyrównany bój. W 5. min Orlik miał szansę na objęcie prowadzenia, ale Jakubowi Hernesowi nie udało się z kilku metrów trafić w światło bramki. Potem przez długi czas gra toczyła się w środku pola, żadnej ze stron nie udawało się wypracować klarownych okazji strzeleckich. W 40. min po uderzeniu jednego z graczy Strażaka z dystansu piłka trafiła do bramki Orlika. Strzegący miłosławskiej bramki Mateusz Perliński nie miał żadnych szans na obronę.

Tuż po rozpoczęciu gry w drugiej połowie miejscowi zaliczyli kolejne trafienie po uderzeniu piłki z dystansu. W 56. min Arkadiusz Łyskawiński, tuż po wejściu na boisko, trafił w okienko bramki Strażaka zdobywając kontaktowego gola. Nawiązanie walki przez miłosławian miało miejsce przez kolejnych pięć minut. W tym czasie bliski trafienia do siatki Strażaka był Łukasz Nowak i Michał Ptasznik. W 65. i 67. min miłosławianie stracili dwa kolejne gole dając się kompletnie zdominować na boisku graczom Strażaka. Od tego momentu gospodarze nie opuszczali praktycznie połowy Orlika. W końcówce meczu miłosławianie stracili jeszcze dwa gole ulegając Strażakowi ostatecznie aż 1:6.

- Zagraliśmy najsłabszy mecz jak do tej pory i to na dodatek z niezwykle silnym przeciwnikiem. Po przerwie kompletnie opadliśmy z sił, straciliśmy wolę walki. Nie mieliśmy żadnych argumentów, aby w tym pojedynku cokolwiek osiągnąć – oceniał trener Orlika Radosław Mnich.

Orlik Miłosław zagrał w składzie: Perliński – Sękowski, Kolecki (65. Jeżykiewicz), Graczyk, Grabarek (55. Łyskawiński) – Nowak, Ptasznik, Walkowiak (65. Miśkiewicz), Hernes – Sieczkarek, Szuba

Klasa okręgowa, Strażak Licheń Stary – Orlik Miłosław 6:1 (1:0)

19:47 14-05-2019