Orlik o mecz od awansu. Miłosławianom do osiągnięcia celu potrzebne będzie zwycięstwo w ostatniej ligowej kolejce

Po bardzo ważnym zwycięstwie nad Orłami Huta Łukomska gracze z Miłosławia poważnie zbliżyli się do awansu. Aby być go pewnym Orlik musi w ostatnim ligowym meczu pokonać Wartę Rumin.

piłka nożna 18 dni temu 1

Sobotni pojedynek z Orłami Huta Łukomska od samego początku został zdominowany przez piłkarzy Orlika. Wynik meczu już w 10. min mógł otworzyć Maciej Szymorek, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Trzy minuty później w podobnej sytuacji gola na raty dla miłosławian zdobył Łukasz Sieczkarek. Potem na dość znaczny czas gra przeniosła się do środka pola. W 30. min po faulu bramkarza Orłów na Sieczkarku arbiter spotkania przyznał miłosławinom rzut karny. Jego pewnym wykonawcą okazał się Michał Ptasznik. W 36. min miłosławianie wywalczyli kolejny rzut karny. Tym razem sfaulowany został Gracjan Siwiak. Przyznaną jedenastkę na bramkę zamienił sam poszkodowany.

Po przerwie przewaga Orlika nadal nie podlegała dyskusji. W 59. min po indywidualnej akcji wynik na 4:0 podwyższył Łukasz Nowak. Pięć minut później po uderzeniu z 20. metrów przy słupku goście zaliczyli honorowe trafienie. Od 67. min, po tym jak drugą żółtą kartką ukarany został Patryk Myszkiewicz, miłosławianie zmuszeni byli grać w osłabieniu. Pomimo to zdołali jeszcze podwyższyć rozmiar swojego zwycięstwa. Po dośrodkowaniu Dawida Wielkosika z rzutu wolnego w 70. min przyjezdni sami umieścili piłkę we własnej bramce.

- Szkoda, że Warta Pyzdry tak słabo prezentuje się w końcówce ligi. Nasi sąsiedzi przegrywając mecze nie pomagają nam. W ostatnim spotkaniu musimy pokonać Wartę Rumin. W meczu na pewno nie wystąpi pauzujący za kartki Sieczkarek – komentował trener Orlika Bartosz Darul.

Orlik Miłosław zagrał w składzie: Pera – Graczyk, Kolecki, Pętkowski, Myszkiewicz – Szafrański (55. Grajek), Siwiak, Ptasznik, Nowak (60. Wielgosik) – Sieczkarek (70. Walkowiak) – Szymorek

Klasa A, Orlik Miłosław – Orły Huta Łukomska 5:1 (3:0)