Orlik nadal bez dorobku punktowego. Milosławianie pokonani w Poznaniu przez Szturm Junikowo

Orlik w pojedynku ze Szturmem Junikowo zawalczył, ale to było za mało, aby myśleć o zdobyciu punktów. O porażce zadecydowały przede wszystkim proste błędy miłosławian w obronie.

piłka nożna 15:07 05-11-20190 0

Mecz z zajmującym miejsce w dole ligowej tabeli Szturmem był jedną z nielicznych okazji dla piłkarzy Orlika do zdobycia ligowych punktów. Miłosławianie stawili gospodarzom niedzielnego meczu opór, ale popełnili proste błędy w obronie, które kosztowały ich stratę goli. Sposobem miejscowych na rozmontowanie obrony Orlika były zagrania piłki za linię obrony. Miejscowi prowadzenie objęli już w 8. min po wyłożeniu piłki do pustej bramki. Kilka minut później Szturm wyszedł na prowadzenie 2:0. W następnym fragmencie gry miłosławianom udało się zdobyć kontaktowego gola. Po prostopadłym podaniu pomiędzy obrońców gospodarzy w polu karnym sfaulowany przez bramkarza miejscowych został Damian Szwat. Skutecznym wykonawcą rzutu karnego okazał się Michał Ptasznik. Potem miłosławianie mieli okazję do doprowadzenia do remisu. Po dośrodkowaniu Łukasza Nowaka Radosław Szefer nie trafił w światło bramki uderzając piłkę z 6. metrów. Kontra z kolejnym zagraniem piłki za linię obrony Orlika pozwoliła miejscowym podwyższyć na 3:1. Jeszcze przed przerwą miłosławianie mieli okazję do zdobycia drugiego gola, ale piłka uderzona z bliska przez Nowaka obroniona została przez golkipera Szturmu.

Po przerwie piłkarze Orlika postanowili śmielej zaatakować. Stworzyli sobie kilka okazji strzeleckich, ale ponownie nie ustrzegli się błędów. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne i strzale głową z kilku metrów miejscowi zdobyli gola na 4:1. W odpowiedzi gola na 2:4 zdobyli miłosławianie. Po wycofaniu piłki na 14. metr przez Ernesta Soboczyńskiego futbolówkę w bramce miejscowych umieścił Szwat. W 80. min miejscowi ustalili wynik spotkania na 5:2 wykorzystując rzut karny przyznany po zagraniu piłki ręką przez Marcina Koleckiego.

Orlik Miłosław zagrał w składzie: Pera – Soboczyński, Trawiński (Jeżykiewicz), Kolecki, Kaźmierczak (Pieszak) – Nowak, Ptasznik, Grajek, Szefer (Urbaniak) – Walkowiak – Szwat

Klasa okręgowa, Szturm Junikowo – Orlik Miłosław 5:2 (3:1)

15:07 05-11-2019