Orlik awansuje na samodzielną pozycję wicelidera. Miłosławianie wygrywają kolejny mecz

piłka nożna 6 miesięcy temu 0

Po ciężkim boju gracze Orlika przywieźli komplet punktów ze Rzgowa. Losy meczu na swoją korzyść miłosławianie rozstrzygnęli w drugiej połowie.

Pierwsza bezbramkowa część pojedynku rozgrywanego na boisku w Rzgowie okazała się bardzo wyrównana. Gra toczyła się głównie w środku pola przez co okazji strzeleckich nie było prawie wcale. Miłosławianie dwukrotnie w poważniejszy sposób zagrozili bramce Rzgowa. Za pierwszym razem w sytuacji sam na sam z bramkarzem mógł znaleźć się Łukasz Nowak, ale ostatecznie minął się z piłką. W 30. min po prostopadłym podaniu Gracjana Siwiaka Damianowi Szwatowi nie udało się skierować futbolówki do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

O wiele więcej na boisku działo się po przerwie. W 55. min miłosławianie objęli prowadzenie. Po strzale Siwiaka z rzutu wolnego piłka odbiła się od muru. Najszybciej przy niej znalazł się Dawid Wielgosik trafiając do siatki po uderzeniu z 18. metrów. Pięć minut później było już 2:0. Szwat dograł piłkę od linii końcowej na 5. metr do Nowaka, któremu pozostało już tylko przyłożyć nogę. W 65. min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Sytuację pięć minut później wyjaśnił Łukasz Sieczkarek trafiając na 3:1, wykorzystując nieporozumienie obrońcy Rzgowa z własnym bramkarzem.

- Cieszy kolejna wygrana na ciężkim terenie. Graliśmy cierpliwie i przyniosło to efekt w drugiej połowie. Przed nami bardzo ważny mecz z Wartą Krzymów – komentował trener Orlika Bartosz Darul.

Orlik Miłosław zagrał w składzie: Pera – K. Kolecki (60. Grajek), M. Kolecki, Graczyk, Myszkiewicz (75. Jeżykiewicz) – Szwat, Siwiak, Ptasznik, Nowak – Wielgosik (75. Walkowiak) – Sieczkarek

Klasa A, GKS Rzgów – Orlik Miłosław 1:3 (0:0)