Ogłaszamy Plebiscyt na Supersołtysa 2017 – zmieniamy regulamin w stosunku do poprzednich edycji

Na wsiach powiatu wrzesińskiego mieszka mniej więcej tyle samo ludzi, co w miastach – we Wrześni ok. 30.000, a w Miłosławiu, Pyzdrach i Nekli łącznie ok. 10.000; w całym powiecie między 75.000 a 80.000. Mamy niewiele ponad stu sołtysów. Jak co roku, chcemy wybrać tego najlepszego, a właściwie najpopularniejszego.

temat tygodnia 10 miesięcy temu 1

Do tej pory najczęściej zwyciężało Orzechowo, ale też nie ma się co dziwić, bo to największa wieś powiatu. Chcąc wyrównać szanse małych i dużych sołectw postanowiliśmy zmienić w tym roku regulamin – decydująca będzie nie  bezwzględna ilość głosów oddanych na danego sołtysa, lecz ilość głosów w stosunku do liczby mieszkańców danego sołectwa. Całkowita ilość głosów będzie dzielona przez ilość mieszkańców danego sołectwa. Wygra ten, kto uzyska najlepszy wynik. Mamy nadzieję, że dzięki temu szanse dużych i małych wsi choć trochę wyrównają się. Serdecznie zapraszamy do udziału w Plebiscycie. W piątkowej gazecie znajdziecie Państwo szczegóły.

A na razie – trochę dla zabawy i trochę dla rozgrzewki przed decydującymi głosowaniami – ankieta na temat pracy sołtysa.

Ankieta

Co jest najważniejsze w pracy sołtysa?

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

10 miesięcy temu 1