Odezwały się stare demony. Pomarańczowi nie potrafili zabić meczu

Od euforii do przygnębienia. Wrzesińscy kibice całą drogę przeszli w niewiele ponad dwie godziny. APP Krispol przegrał z Lechią identycznie jak w grudniu ze Stalą.

siatkówka 3 miesiące temu 5
Do przyjęcia w dwóch pierwszych setach nie można było się przyczepić

Trener Marian Kardas nie był pewny dyspozycji Patryka Napiórkowskiego i po przekątnej z rozgrywającym ustawił piątego już w tym sezonie atakującego, Mateusza Jasińskiego. Po dwóch wygranych setach wydawało się, że ten nieoczekiwany manewr przyniesie sukces nad wiceliderem z Tomaszowa Mazowieckiego.

Radość po wygraniu pierwszego seta

Wrześnianie w tym czasie grali mądrze i skutecznie, czego najlepszą ilustracją były dwa ostatnie profesorskie ataki Damiana Dobosza. Inna sprawa, że goście pomagali pomarańczowym w zdobywaniu punktów, psując na potęgę serwisy.

Damian Dobosz atakiem przez bark po prostej oszuka potrójny blok Lechii

I nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, mecz się odwrócił. Trzeci set przegraliśmy na samym początku. Czwarty co prawda rozpoczął się dobrze (6:2), ale od 7:4, od wielkiej awantury, którą sprokurował sędzia sekretarz źle protokołując punkty, goście włączyli piąty bieg. Zdobyli kolejnych sześć piłek i nasza gra się posypała. Nie pomogła nam nawet druga czerwona kartka dla gości i wyrzucenie z boiska libero Dawida Ogórka.

Artur Pasiński z pajpa

Nic nie dało przejście do standardowego ustawienia z Napiórkowskim na ataku i Jasińskim na przyjęciu. W tajbrek weszliśmy lepiej (4:2), ale wyrzucane seriami w aut ataki odebrały nadzieję na dwa punkty.

Pochmurne oblicza kibiców

Kibice, którzy dopisali mimo kiepskiej pogody i środka tygodnia, byli rozczarowani. Rozczarowani nie tyle przegraną, co dwoma rożnymi obliczami pokazanymi przez pomarańczowych.

W piątkowym wydaniu „WW” przytoczymy kilka ważnych opinii. Rozjaśnią one nieco kulisy porażki i wykażą jak ważna postacią w ekipie gości był Bartłomiej Neroj, który został MVP.

I liga: APP Krispol – Lechia Tomaszów Maz. 2:3 (25:23, 25:17, 20:25, 16:25, 10:15)

APP Krispol: Jasiński, Antosik, Dobosz, Pasiński, Kaźmierczak, Maćkowiak i Wroniecki (libero) oraz Pachocki, Napiórkowski, Narowski, Brzóstowicz, Troczyński