Od Indonezji, przez Australię, na szczyty Himalajów. Klub Szalonego Podróżnika zaprasza do przygody!

Wszystkim wielbicielom podróży, marzeń i dobrych opowieści polecamy w pierwszy weekend czerwca wybrać się do Środy Wielkopolskiej.

kultura rok temu 0

Od 2 do 4 czerwca w średzkim Parku Łazienki będzie odbywał się IV Średzki Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. W programie wiele ciekawych spotkań z ludźmi, których pasją jest poznawanie świata oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Pierwszego dnia (2 czerwca) uczestnicy będą mogli wysłuchać dwóch prelekcji: Rafała Króla o kajakowej wyprawie na Spitsbergen oraz Anny Janklewicz o Indonezji.

Indonezja (annajaklewicz.pl) 

Drugie dzień rozpocznie się warsztatami. W Średzkim Ośrodku Kultury dzieci będą poznawać Afrykę oraz Chiny ( w programie poznawanie zabaw, smaków, języka oraz tańców z dalekich krajów). Dla młodzieży przygotowano zajęcia o bezpiecznym podróżowaniu i sztuce przetrwania, które poprowadzi Rafał Król. Na zajęcia obowiązuje rezerwacja (zapisy przyjmowane są pod adresem: klub.szalonego.podroznika@gregorytravel.pl). W godzinach popołudniowych w Parku Łazienki gdzie będzie można zobaczyć prezentacje Michaliny Kupper o Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei oraz Jana Piątka o Islandii.

O 18.30 odbędzie się kulminacyjne spotkanie imprezy. Gościem specjalnym będzie Krzysztof Wielicki, himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum.

Krzysztof Wielicki

Ostatni dzień imprezy to spotkania z 10-letnim podróżnikiem Szymonem Radzimirskim oraz Darią i Krzysztofem Nowakowskimi, którzy podróżują psim zaprzęgiem.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

W Parku Łazienki przez cały czas trwania festiwalu będzie można za darmo korzystać ze ścianki wspinaczkowej o trzech poziomach trudności.

Więcej informacji: TUTAJ.

Szczegółowy plan spotkań na plakacie.

zdjęcia główne: Anna Jaklewicz

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

rok temu 0