Obrona dziurawa jak sito, Sparta-Sklejka przegrywa wysoko kolejne spotkanie

Bardzo wysokim zwycięstwem graczy Sompolna zakończył się niedzielny pojedynek ze Spartą-Sklejką. Orzechowianie po raz kolejny fatalnie zaprezentowali się w grze obronnej.

piłka nożna 2 miesiące temu 0

Do pewnego momentu mecz rozgrywany na boisku w Sompolnie miał bardzo dziwny przebieg. Orzechowianie atakowali i marnowali kolejne okazje strzeleckie, a piłkarze Sompolna zdobywali kolejne bramki. Gracze Sparty-Sklejki pojedynek z GKS Sompolno rozpoczęli bardzo źle. Gospodarze już w 7. i 12. min potrafili pokonać strzegącego orzechowskiej bramki Michała Przybysza. W 17. min po wyłożeniu piłki przez Adriana Koguta kontaktowego gola trafieniem do pustej bramki zdobył Piotr Surdyk. Od tego momentu Sparta-Sklejka miała kilka okazji do doprowadzenia do wyrównania. Najlepszych z nich dwukrotnie nie udało się wykorzystać Surdykowi, raz bliski trafienia bezpośrednio z rzutu rożnego był Kornel Witczak. Kontra Sompolna wyprowadzona w 41. min z wykorzystaniem sytuacji sam na sam z Przybyszem pozwoliła gospodarzom schodzić na przerwę z prowadzeniem 3:1.

Już minutę po wznowieniu gry w drugiej połowie stuprocentowej okazji strzeleckiej na gola nie udało się zamienić Surdykowi. Ten sam zawodnik chwilę później umieścił piłkę w bramce miejscowych, ale jego trafienie nie zostało uznane z powodu pozycji spalonej. W 60. min miejscowi podwyższyli na 4:1. Gracze Sparty-Sklejki w dalszym ciągu atakowali narażając się na kontry. Dobrych okazji strzeleckich nie udało się wykorzystać w następnym fragmencie gry Przemysławowi Andrzejewskiemu, Jakubowi Krygierowi i Markowi Olejniczakowi. Bardzo skuteczni w tym dniu gospodarze w końcówce meczu jeszcze trzykrotnie trafili do orzechowskiej bramki.

Sparta-Sklejka zagrała w składzie: Przybysz – Kozłowski (60. Banaszak), Miśkiewicz, Pawlak, Królak – Przybył (65. P. Andrzejewski), Staniak (70. Krygier), Olejniczak, Witczak – Kogut – Surdyk (60. Guzek)

Klasa okręgowa, GKS Sompolno – Sparta-Sklejka Orzechowo 7:1 (3:1)