Zespół Akurat gwiazdą Zgrzytowiska 2019 w Miłosławiu.

W sobotę 10 sierpnia w miejskim parku w Miłosławiu odbyła się 7 edycja Zgrzytowiska. Dla zgromadzonej publiczności wystąpiły m.in. zespoły Akurat i Offensywa. Było energetycznie i melodyjnie.

kultura 22:25 11-08-20192 11

Festiwal Zgrzytowisko powrócił po roku przerwy do Miłosławia. Tak jak zapowiadali organizatorzy, impreza odbyła się w zmienionej formule. Poprzednie edycje odbywały się na stadionie miejskim w Bugaju i trwały dwa dni. Tym razem impreza była jednodniowa i odbywała się w parku im. Kościelskich. W przeciwieństwie do poprzednich edycji wstęp na koncerty był niebiletowany oraz została zapewniona strefa zabaw dla dzieci.

Uczestnicy festwialu podczas pierwszych koncertów.

Chociaż do tej pory festiwal Zgrzytowisko słynął raczej z punkowych brzmień, to w tym roku można było usłyszeć ze sceny zarówno hip hop, muzykę alternatywną, ska oraz oczywiście punk rock. Koncerty rozpoczęły się występami formacji Oparci o prawdę oraz Igor i Kosa. Następnie przyszedł czas na gitarowy występ Janka Samołyka z zespołem.

Podczas pierwszych koncertów stopniowo rosła liczba widzów. Największa publiczność zgromadziła się podczas występu szczecińskiej Offensywy i formacji Akurat. Obydwie kapele zaprezentowały się z jak najlepszej strony dając bardzo energetyczne występy. Nie zabrakło największych przebojów zespołu Akurat: Wiej-ska, Haczyk czy Lubię mówić z Tobą.

Na zakończenie tegorocznego Zgrzytowiska wystąpił wrzesiński zespół rockowy Yorba. Grupę tę będziemy mogli usłyszeć na zakończenie wakacji jako support Happysad. Koncert już 30 sierpnia we wrzesińskim amfiteatrze. 

Thumb tomasz wiatr

Tomasz Wiatr

22:25 11-08-2019