Niezwykłe wyznanie Waldemara Grzegorka

Gdy w czasie spotkania z Szymonem Hołownią pojawiła się możliwość zadania pytań z publiczności, jako pierwszy wstał Waldemar Grzegorek. Zaczął jednak nie od pytania, a od deklaracji.

samorząd 18:00 07-12-20196 43
– Panie Szymonie, bardzo mi się podobało to, co pan mówił, mówił pan z taką swadą, mimo tego, że jestem członkiem Platformy Obywatelskiej, to też mi się podobało, że pan zjednoczył nas wszystkich i mam nadzieję, że w Gdańsku ogłosi to, czego się wszyscy spodziewamy – oznajmił wicestarosta. Sala zareagowała gromkimi oklaskami. – I wobec tego zagwarantować, że mój głos i mojej rodziny będzie pan miał.
– No nie nagrywajcie tego, bo pan będzie miał później problemy w partii! – zaśmiał się Szymon Hołownia.
– Szefa nie ma tutaj! – rozległ się okrzyk z sali.

Ankieta

Czy oddał(a)byś głos na Szymona Hołownię w wyborach prezydenckich?

A tak wyglądała reakcja Szymona Hołowni:

Ankieta

Czy uważasz, że Szymon Hołownia będzie kandydował na prezydenta?

W czasie spotkania Szymon Hołownia unikał tematu prezydentury i nie zadeklarował, czy planuje kandydować, ale parę razy nawiązał do wątków politycznych.

– Jeżeli nie będzie wody i powietrza w Polsce, to wyborca Platformy i PiS-u kończy w ten sam sposób. Tak samo malowniczo się dusi – podkreślał.

Słowa Waldemara Grzegorka nawiązywały do wcześniejszej wypowiedzi Szymona Hołowni:

– Dokonałem czegoś, co w Polsce nie udało się od 30 lat – zjednoczyłem podzielone społeczeństwo. Walą we mnie PiS i Platforma równo – śmiał się.

Później Tomasz Małecki zapytał, czy Szymon Hołownia będzie miał czas na pisanie książek, jeżeli wejdzie w politykę.

– Przypuszczam, że jak wejdę w politykę, o ile wejdę, to nie będę miał czasu już na nic, więc zobaczymy. Natomiast ja już wiele razy zmieniałem zajęcie i w różne miejsca wchodziłem i się zastanawiałem, czy ja będę mógł robić to co robiłem do tej pory. Życie jest krótkie, trzeba szybko robić wszystkie rzeczy, które są do zrobienia. Odpoczniemy na cmentarzu. Jeżeli jest robota do zrobienia, to trzeba ją robić.

W dialogu z publicznością Szymon Hołownia odniósł się też do oczekiwań wobec prezydenta.

– Nawet gdybym kandydował na prezydenta, to prezydent w tym kraju nie wprowadza ustaw. ma inicjatywę ustawodawczą, ale nadal ustawy uchwala sejm, więc jeżeli w kraju, znalazłaby się większość, która by taką ustawę uchwaliła, no to wtedy pogadamy – wyjaśniał. – Proszę nie oczekiwać od prezydenta, ktokolwiek nim będzie, że rozwiąże wszystkie problemy w tym kraju, bo on może zrobić pewne rzeczy, nadać ton dyskusji, ale nie ma wpływu na procesy żywienia, unasieniania bydła, kwitnienie jabłoni, stan Puszczy Białowieskiej, marynarki wojenną... no, akurat na marynarkę trochę ma... i wielu innych rzeczy. To nie jest tak. Nie dajcie sobie tego wmówić, jak ktoś wam będzie obiecywał różne rzeczy w tej kampanii, niezależnie, czy to będę ja czy ktokolwiek inny.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

18:00 07-12-2019