Niezatapialne okręty krążą jak widma

Przed nami kolejny sprawdzian popularności partyjnej – wybory do Parlamentu UE. Wojna polsko-polska przybiera na sile. W ostatnich tygodniach zawitali do nas różnej maści politycy i krętacze chcący ugrać cokolwiek.

Moim zdaniem 12:24 24-05-20193 3

Politycy kłamią i wszyscy o tym wiedzą. W zasadzie, gdzie nie spojrzeć – każdy ma coś na sumieniu. My, dorośli, też jesteśmy niewiarygodni, kiedy mówimy, że wygląd nie ma znaczenia. Przecież już dzieci wiedzą, że jest inaczej. Dlaczego zatem wciąż ulegamy atmosferze podniecenia, po cwaniacku podkręcanej przez znakomicie opłacanych speców od PR-u, i bierzemy udział w ogólnym kłamstwie i mistyfikacji?

Tymczasem niezatapialne okręty krążą jak widma po politycznej scenie i z uśmiechem zaprzeczają prawdzie. A cóż to jest prawda? Czy to, że lokalny polityk jednej partii pracuje dla innego lokalnego polityka z konkurencyjnej partii, jest chytrym planem pierwszego, czy tego drugiego? A może nie o prawdę tu idzie?

Wiem jednak, że najlepsze i jedyne, co można z tym zrobić, to zacząć zmieniać „kulturę”, którą tak pieczołowicie tworzymy. Czasem hipokryzja ociera się o cynizm! Szkoda, że tej prawdy ciągle nie widzimy.

Jacek Pietrzyk

wrześnianin

Thumb ww biernat

Filip Biernat

12:24 24-05-2019