Nieudany start Płomienia. Neklanie przegrywają z mocno osłabionymi Błękitnymi Mąkolno

Sobotniej inauguracji rozgrywek wiosennych z pewnością do udanych nie zaliczą gracze Płomienia. Popełniający wiele indywidualnych błędów neklanie zostali pokonani przez grających bez ławki rezerwowych błękitnych Mąkolno.

piłka nożna 7 miesięcy temu 0

Boisko w Mąkolnie okazało się bardzo trudne do prowadzenia gry. Wykorzystując dwie znakomite okazje bramkowe już w pierwszych minutach meczu neklanie powinni sobie zapewnić spokój. Tak się jednak nie stało, bo ani Szymon Szalaty, ani Norbert Szklarz nie potrafili umieścić futbolówki w bramce Błękitnych. Po błędzie neklan przy wyprowadzaniu piłki w 13. min miejscowi objęli prowadzenie. Gracz Błękitnych wykorzystał sytuację sam na sam z Krystianem Dzwoniarkiewiczem. Trzy minuty później na stratę piłki pozwolił sobie Artur Grzegorczyk, co zakończyło się zdobyciem przez gospodarzy drugiego gola. Usilne próby nawiązania walki przez neklan przyniosły efekt dopiero w 35. min. Wtedy to po dośrodkowaniu Będzieszaka Szalaty zdobył kontaktowego gola po uderzeniu piłki głową. Gol stracony cztery minuty później ponownie wyprowadził neklan z równowagi.

Po przerwie Płomień za wszelką cenę chciał odrobić straty, ale akcjom neklan brakowało zakończenia celnym strzałem, albo podaniem otwierającym drogę do bramki. W 82. min po kontrze Błękitnych Igor Dworniczak zagrał na tyle ryzykownie wślizgiem, że pozwoliło to arbitrowi przyznać miejscowym rzut karny, po wykonaniu, którego wyszli na prowadzenie 4:1. Chcący dośrodkować minutę później piłkę pod bramkę Mąkolna Jakub Brzychcy stał się autorem dość zaskakującego trafienia na 2:4. Kiedy w 85. min gola na 3:4 w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył Szklarz nadzieje na osiągniecie korzystnego wyniku przez neklan odżyły. Gracze Płomienia przez kolejne siedem minut przez, które toczył się jeszcze mecz gola mogli zdobyć dwukrotnie. Wyśmienitych szans bramkowych nie udało się jednak wykorzystać Szklarzowi i Kazimierzowi Konieczce.

Płomień Nekla zagrał w składzie: Dzwoniarkiewicz – Dworniczak, Grzegorczyk (33. Maciejewski), Figas, M. Walkowiak – Szklarz, Depczyński (75. Brzychcy), Wyrzykiewicz, Będzieszak – Szalaty, Wojciuszkiewicz (75. Konieczka)

Klasa okręgowa, Błękitni Mąkolno – Płomień Nekla 4:3 (3:1)