Niepowodzenie Victorii w Pucharze Polski, wrześnianie wyeliminowani przez SKP Słupca.

Na czwartej rundzie udział w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Polski zakończyli gracze Victorii. Po bezbramkowej pierwszej połowie losy spotkania na własną korzyść piłkarze SKP Słupca rozstrzygnęli po przerwie.

piłka nożna 2 miesiące temu 0

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego na boisku w Słupcy nie zachwyciła poziomem i tempem gry. Gospodarze, którzy nastawili się na grę w defensywie groźnie skontrowali wrześnian tylko raz. Świetną obroną w pojedynku sam na sam wykazał się wówczas Tobiasz Nowicki. Gracze Victorii dominowali w prowadzeniu gry, ale nie potrafili sobie wypracować żadnej stuprocentowej okazji strzeleckiej.

Przez kilka minut po przerwie na boisku nic ciekawego się nie wydarzyło. W 63. min miejscowi niespodziewanie objęli prowadzenie. Kiedy pięć minut później gracz SKP po przebiegnięciu ponad 40. metrów z piłką i umieszczeniu jej po strzale przy krótkim słupku w bramce podwyższył na 2:0 sytuacja Victorii stała się bardzo trudna. Wrześnianie rzucili się do odrabiania strat mając kilka okazji do zdobycia gola. Po najlepszych z nich futbolówka uderzona przez Łukasza Jasińskiego trafiła w poprzeczkę, w pojedynku sam na sam z Maciejem Matuszakiem lepszy okazał się bramkarz SKP.

- W pierwszej połowie mieliśmy pełną kontrolę nad meczem. W drugiej już tak nie potrafiliśmy zagrać. Wiedzieliśmy o tym, że aby wygrać w Słupcy trzeba zagrać na sto procent możliwości. W głowach zawodników siedziały chyba jednak łatwo zdobyte punkty z Racotem – komentował po spotkaniu II trener Victorii Tomasz Krzyżkowiak.

Victoria Września zagrała w składzie: T. Nowicki – Oczkowski, Lisiecki, Jasiński, Majewski – Kacprzak (78. Jędrzejak), B. Nowicki (70. Krzyżanowski), Krawczyński, Matuszak (80. Wojciechowicz) – Kierzek – Sarbinowski (65. Jankowski)

IV runda Pucharu Polski, SKP Słupca – Victoria Września 2:0 (0:0)