Nielegalna reklama zniknęła z budynku ratusza

Stowarzyszeniu Projekt Września udało się doprowadzić do usunięcia reklamy, która przez miesiąc wisiała na zabytkowym ratuszu.

samorząd ponad rok temu 51

Okazało się, że wielkoformatowa płachta została zawieszona miesiąc temu na budynku nielegalnie!

– Ustaliliśmy, że burmistrz w ogóle nie wystąpił o pozwolenie do Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na zawieszenie reklamy. Po naszej interwencji konserwator zabytków poinformował nas, że niezwłocznie wezwie burmistrza do usunięcia z ratusza nielegalnej reklamy – mówi Damian Staniszewski, prezes Projektu Września.

Członkowie stowarzyszenia zanim otrzymali odpowiedź Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków sami wystąpili do burmistrza o niezwłoczne zdjęcie płachty.

– W odpowiedzi burmistrz uznał, że taki wniosek jest pozbawiony jakichkolwiek podstaw. To smutny fakt. Naszym zdaniem władze miejskie powinny dbać o estetykę naszego miasta. A przede wszystkim po prostu przestrzegać prawa – zaznacza D. Staniszewski.

Nielegalna reklama została zdjęta późnym poniedziałkowym popołudniem. Więcej o sprawie napiszemy w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

A Wy jak oceniacie zachowanie burmistrza, urzędników? Zachęcamy do komentowania. Najciekawsze opinie opublikowane zostaną na łamach „WW”. 

Ankieta

Czy to dobrze, że baner zniknął z ratusza?

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

ponad rok temu 51