Nic o problemach, za to dużo o „pięknej Wrześni”

Wybory tuż! Unia Wrześnian chwali się i podkreśla zasługi pana Kałużnego na utworzonym profilu facebookowym.

Moim zdaniem 19 dni temu 51

Niektórzy z moich znajomych udostępniają treści tam zawarte. Nie mam zastrzeżeń, ale ciekawi mnie nieco, czy równie ochoczo ci sami znajomi będą lubić i udostępniać moje teksty? Jestem przecież w ewidentnej opozycji wobec naszego włodarza i wystartuję w tych wyborach z konkurencyjnego komitetu. Hmm!? 

Zapewne będzie ciekawie – na politycznej scenie od lat pojawia się coraz więcej „prawdziwych wrześnian”, przypisujących sobie różne zasługi, a nawet zawłaszczających miasto dla swoich celów. Rzeczony profil komitetu wyborczego UW „szału nie robi”. Ot, zwyczajna przedwyborcza propaganda. Nic na temat działek i prywatnych odcinków kanalizacji, za to dużo o „pięknej Wrześni” oraz obietnica budowy fontanny na rynku. Póki co, nic o problemach naszego miasta. 

A przecież komunikacyjnie dogorywamy i żeby temu zaradzić na gwałt potrzeba „prawdziwej” komunikacji miejskiej – nie pojedynczego autobusu – może paru nowych rond i pilnych remontów co najmniej kilku ulic. To, co robi się teraz, to zaledwie kosmetyka. Poczekajmy, festiwal obietnic trwa.

Jacek Pietrzyk

JaPi, wrześnianin

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

19 dni temu 51