Neklanie stawili czoła groźnym Wilkom. Rywali mogli dobić w końcówce ciężkiej potyczki

Siódmy kolejny mecz bez przegranej, to serial jakiego żadna drużyna nie może się powstydzić. W sobotnie popołudnie Płomień udowodnił, że finisz jest ich mocną stroną.

piłka nożna rok temu 0

Do meczu z wyżej notowanymi Wilkami Wilczyn neklanie stanęli bez Krystiana Dzwonarkiewicza. W bramce musiał go zastąpić grający trener Bartłomiej Figas. Występ miedzy słupkami popularny Figo może uznać za udany. Grał pewnie na przedpolu, dyrygował od tyłu obroną i celnymi wyrzutami ręką uruchamiał swoich skrzydłowych. Strzału z czterech metrów, po którym padł gol dla gości, nie mógł obronić.

Bartłomiej Figas w towarzystwie wyraźnie zachwyconej sędziny

W pierwszej połowie niewiele się działo. Za to druga mogła zadowolić miejscowych fanów. Między 61. a 67. min gospodarze okupowali przedpole bramki rywali, mogli strzelić nawet cztery gole.

Bramkarz Wilków spisywał się bez zarzutów

Jednak po uderzeniach Damiana Wyrzykiewicza, Kamila Będzieszaka, Radosława Trybuły i Norberta Szklarza za każdym razem na przeszkodzie stawał dobrze dysponowany golkiper Wilków.

Ostre dośrodkowanie Kamila Będzieszaka. W głębi Radosław Trybuła

Gdy wydawało się, że bramka dla miejscowych to tylko kwestia czasu, przeciwnicy w 78. wykorzystali praktycznie swoją jedyną szansę. Na odpowiedź Płomienia nie trzeba był długo czekać. Pięć minut później w pole karne wbiegł Radosław Trybuła i uderzeniem po ziemi pokonał najlepszego zawodnika gości.

Radosław Trybuła precyzyjnym strzałem wyrównuje w 82. min meczu

Już w doliczonym czasie gry zakotłowało się w polu karnym Wilków. Neklanie domagali się rzutu karnego, piłka trafiła jeszcze do Michała Stankowskiego, który trafił nią jedynie w słupek. Przyszło godzić się z remisem, co nie specjalnie zmartwiło kibiców.

Zadowoleni kibice opuszczają trybuny

W piątkowym wydaniu „WW” napiszemy o planach jakie na ostatni mecz mieli piłkarze Płomienia, wymienimy którzy z nich byli najlepsi oraz gdzie, kiedy i z kim debiutował w bramce Bartłomiej Figas.

Klasa okręgowa: Płomień Nekla – Wilki Wilczyn 1:1 (0:0)

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

rok temu 0