Nekielskie Wianki z Mrozu, Chłopcami z Placu Broni i świetnym pokazem fajerwerków

Tłumy neklan bawiły się w miejscowym parku podczas tradycyjnego Powitania Lata.

społeczeństwo 23:52 22-06-20190 4

Impreza rozpoczęła się od niemal godzinnego występu w wykonaniu Nekielskiej Orkiestry Dętej. Kilka minut po 19.30 na scenie pojawili się Chłopcy z Placu Broni z wokalistą Dariuszem Litwińczukiem i gitarzystą basowym Franzem Dreadhunterem. Nie mogło także zabraknąć hitów, takich jak: "Kocham wolność" czy "O, Ela".

Po koncercie rockowego zespołu przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wianek. W tym roku wybór padł na wianek wykonany przez Agnieszkę Waliszkę. Łącznie przy nekielskiej scenie w tym roku pojawiło się 14 własnoręcznie wykonanych prac. Szczególnie wyróżniał się jeden z nich, który nawiązywał do tegorocznej rocznicy 90-lecia OSP Nekla.

Po 21.00 na scenie przy nekielskim pałacu pojawił się Mrozu, który zaprezentował swoje największe przeboje, m.in. "1000 metrów nad ziemią" i "Szerokie wody", a także utwory z najnowszej płyty, takie jak: "Aura" czy "Napad". Licznie zgromadzona publiczność żywiołowo reagowała na energiczny występ artysty.

Równie duża, a może nawet większa publiczność wyczekiwała przy pobliskim stawie na kulminacyjny moment tego wieczoru, czyli efektowny pokaz fajerwerków. Kilka minut wcześniej na wodę zostały wypuszczone wszystkie wykonane wianki. Sztuczne ognie były chętnie filmowane przez neklan i jak każdego roku wywoływały ogromny zachwyt. Kilka minut po zakończeniu pokazu rozpoczęła się zabawa taneczna trwająca do późnych godzin nocnych.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

23:52 22-06-2019